MotoNews.pl

Porsche Cayenne S Diesel wzmocnione przez Techart

09 maja 2013

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Techart Porsche Cayenne 3

Techart zaproponował dodatkową dawkę mocy dla Porsche Cayenne S Diesel. Zestaw o nazwie TA 058/SD1 bazujący na inteligentnym systemie zarządzania jednostka napędową Techtronic pozwala na zwiększenie mocy Cayenne S Diesel do 420 KM i maksymalnego momentu obrotowego do 950 Nm – wystarczy przycisnąć guzik Sport na konsoli środkowej. Dzięki pracy specjalistów z Techartu 4,2-litrowy silnik wysokoprężny V8 w Cayenne S zwiększa więc moc o 38 KM, a maksymalny moment obrotowy o 100 Nm. Niemiecki SUV po kuracji w Techarcie rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 5,2 sekundy (standardowo to 5,7 sekundy) i osiąga prędkość maksymalną 256 km/h (standardowo: 252 km/h).

Tuner przygotowuje teraz także pakiet poprawiający wygląd silnika (zapewne chodzi o jakąś ładną osłonę). O odpowiednie wrażenia akustyczne dba natomiast nowy, sportowy układ wydechowy z podwójnymi kocówkami rur.

Cayenne zyskało także zestaw nowych komponentów poprawiających aerodynamikę nadwozia, które mają dodatkowo podkreślać wizualnie, iż SUV ma teraz większe możliwości. W pakiecie znalazł się nowy spojler przedni, fartuchy boczne, spojler dachowy, zintegrowany dyfuzor i nowe reflektory oraz nowe obręcze z lekkich stopów o średnicy 22 lub 23 cali.

W kabinie Cayenne S znajdziemy nową tapicerkę ze skóry najwyższej jakości i wykończenia z prawdziwego drewna oraz włókna węglowego. Fabryczną kierownicę wymieniono na sportowy, wielofunkcyjny model z manetkami do zmiany biegów. Do tego tuner dorzucił pakiet rozrywkowy Techart W2 obejmujący dwa wyświetlacze wbudowane w tylną część zagłówków przednich foteli, rozkładane, indywidualne fotele w tyle i specjalną konsolę środkową z wbudowanym gniazdkiem 12 V, barkiem i przestronnym schowkiem.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM