MotoNews.pl

Modny Fiat 500 by Gucci

24 lutego 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat 500 by Gucci 3

Fiat i znana marka zajmująca się modą – Gucci zwarły szeregi, by stworzyć wspólny projekt. Jest nim zindywidualizowana wersja Fiata 500.  Zmianą wyglądu „pięćsetki” zajęli się: Frida Giannini, dyrektor kreatywny Gucci i zespół z Cetro Stile. Fiat 500 by Gucci właśnie został zaprezentowany podczas Tygodnia Mody w Mediolanie, ale będzie go można także oglądać podczas rozpoczynającego się 1 marca Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Nadwozie “500 by Gucci” może mieć kolor czarny lub biały (lakier ma błyszczący, perłowy odcień), co ma nawiązywać do neoklasycznych, czarno-białych filmów. Na czarnym nadwoziu znajdziemy też akcenty z błyszczącego chromu, a we wnętrzu tego wariantu zastosowano czarno-białą tapicerkę i elementy wykończeniowe. Pięćsetka z białym nadwoziem ma detale w kolorze satynowanego chromu i wnętrze w odcieniach kości słoniowej i czerni. Pod linią okien biegnie zielono-czerwony pas – typowy element zdobniczy marki Gucci. Ten sam motyw znajdziemy również we wnętrzu: na pasach bezpieczeństwa, gałce zmiany biegów, dywanikach i na fotelach. W kabinie zastosowano także chromowane, błyszczące lub satynowane detale, obicia ze skóry, haftowane plakietki z logo i różnego rodzaju ekskluzywne materiały.

Pojazd zaopatrzono w 16-calowe felgi w stylu retro i kołpaki z logo Gucci. Wersję wyposażoną w 1,4-litrowy silnik o mocy 100 KM wyposażono także w tylne klocki hamulcowe w odcieniu zieleni, która kojarzy się z marką Gucci.

Fiat “500 by Gucci” początkowo będzie dostępny w sprzedaży od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku. Ceny zaczynają się od poziomu 17 000 euro.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM