MotoNews.pl

Fiat 500 America i 500 Color Therapy: nowe edycje limitowane

27 lutego 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat 500 America 6

Odwiedzający genewski Międzynarodowy Salon Samochodowy będą mogli zobaczyć dwie nowe edycje modelu Fiat 500, o nazwach „500 America” i „500 Color Edition”. Od czasu wprowadzenia na rynek w lipcu 2007 roku, Fiat 500 zyskał już kilkanaście chyba serii limitowanych, zdobył 40 różnych nagród i otrzymał ocenę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Nowe warianty mają przekonać jeszcze więcej klientów, że warto zakupić „pięćsetkę.

Fiat “500 America”

Jak sama nazwa wskazuje, inspiracją dla tej edycji specjalnej były Stany Zjednoczone Ameryki (choć trochę dziwny wydaje się nam fakt, że wersja ta będzie mieć premierę na jednej z większych, europejskim imprez motoryzacyjnych). Powstanie jedynie 500 Fiatów 500 America w wersji „sedan” i 500 w wersji „kabriolet”.

Sedan oferowany będzie z niebieskim nadwoziem w odcieniu „America Blue”. Na tym tle na pewno wyróżniać będą się obudowy lusterek bocznych, które ozdobiono charakterystycznym motywem „gwiazd i pasków” z flagi narodowej USA. Pojazd ma także biało-czerwone naklejki w formie pasków biegnących wzdłuż nadwozia. Amerykańską „tonację” uzupełniają 16-calowe obręcze z lekkich stopów z czerwoną środkową częścią. Kolorystyka flagi amerykańskiej była także inspiracją przy projektowaniu wykończeń w kabinie. Fotele mają kolor czerwono-kremowy, a deska rozdzielcza jest biała.

Kabriolet 500 America ma białe nadwozie z czerwonym dachem, obudowy lusterek bocznych z wzorem amerykańskiej flagi i kolorową grafikę z boku. 16-calowe obręcze w środkowej części polakierowano na niebiesko.

Fiat 500 America standardowo wyposażony jest w obsługiwaną ręcznie klimatyzację. Każdy egzemplarz limitowanej serii będzie mieć także tabliczkę z numerem.

500 “Color Therapy”
Powstanie Fiat “500 Color Therapy” zainspirowała pastelowa kolorystyka pierwszej odsłony modelu 500 z lat 60 i 70 XX w., a konkretnie wariant z roku 1957, o błękitnym nadwoziu z białymi felgami i innymi detalami w tym kolorze. Fiat 500 Color Therapy będzie dostępny także w czterech innych, pastelowych odcieniach, w tym w eleganckim kolorze „kremowej kawy”, nawiązującym do modelu z lat 60. i w „żółtej ochrze” inspirowanej modelem z 1968 r.

We wnętrzu kabiny również zastosowano połączenie pasteli z bielą, a także nową gałkę zmiany biegów o oryginalnym wyglądzie „kuli bilardowej”.

Fiat 500 Color Therapy będzie dostępny z klimatyzacją obsługiwaną ręcznie i filtrem pyłków od czerwca tego roku. W sprzedaży znajdą się za równo wariant „sedan”, jak i „kabriolet”.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM