MotoNews.pl

A. Kahn przedstawia: Range Rover Sport Vesuvius

23 marca 2012

Range Rover Sport Vesuvius2

Wygląda na to, że Afzalowi Kahnowi nigdy nie znudzą się przeróbki Range Rovera – ostatnio znów przedstawił swój program tuningowy dla tego modelu – tym razem specjalna edycja nosi nazwę Vesuvius. I rzeczywiście pomarańczowy kolor nadwozia Range Rovera przywodzi na myśl rozpaloną, wulkaniczną lawę.

Pojazd zyskał pakiet uatrakcyjniający stylistykę nadwozia, z poszerzonymi, wentylowanymi nadkolami, zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej z diodami LED, końcówkami rur wydechowych w stylu quad wykonanymi ze stali szlachetnej, złotymi zaciskami hamulcowymi, nową atrapą chłodnicy z siatką 3D i wstawkami z włókna węglowego. Pojazd ozdobiono także 22-calowymi obręczami Kahn RS.

3-litrowy diesel SDV6 został wyposażony w system turbo i generuje 256 KM przy 4000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 600 Nm przy 2000 obr./min. Moment obrotowy o wartości 500 Nm dostępny jest już w 500 milisekund po starcie. Jednostka napędowa współpracuje z nową, 8-biegową przekładnią automatyczną ZF 8HP70.
We wnętrzu znalazły się specjalne fotele obite perforowaną, czarną skórą przeszytą tak, by nici tworzyły wzór karo i ze wstawkami z kolorze pomarańczowym, dopasowane do foteli: środkowy podłokietnik i obicia drzwi, detale z włókna węglowego, czerwony prędkościomierz i obrotomierz, zegar ozdobiony kryształami Svarovskiego, podświetlane progi i nakładki na pedały gazu, hamulca i sprzęgła.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM