MotoNews.pl

Land Rover Range Rover Sport 3.0 SDV6 – RS300 Cosworth według A. Kahn Design

19 lipca 2013

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Range Rover Sport 6

 

Firma tuningowa Kahn Design to bardzo “płodny” tuner, niemal co tydzień prezentujemy kolejne dzieła, które wyszły z ich warsztatu. Najnowszym jest przeróbka Land Rovera Range Rovera Sport z 3-litrowym silnikiem V6. Afzal Kahn nadał jej nazwę RS300 Cosworth.

Samochód został pokryty niebieskim lakierem w odcieniu „Imperial Blue”. Tunerzy postanowili wpisać się w filozofię lekkiego designu, jaką producent zastosował w tegorocznej wersji Range Rovera Sport i przygotowali dla niego pakiet stylistyczny poszerzający nadwozie. Składają się na niego między innymi: nowa atrapa chłodnicy z trójwymiarową siatką, poszerzona dokładka na przedni spojler, dolna część zderzaka w kolorze nadwozia, wstawki na bocznych wlotach powietrza i lekko poszerzone nadkola z diodami LED. Do tego dodano przyciemnione szyby, tzw. „pływający” dach oraz zestaw nowych obręczy z lekkich stopów o średnicy 22 cali w kolorze czarno-niebieskim.

Kahn Design proponuje także program wzmacniający silnik, przygotowany przez znaną firmę Cosworth. Polega na przeprogramowaniu jednostki kontrolnej i zwiększa stado koni mechanicznych Range Rovera Sport z fabrycznych 245 do 290. Wpływa także na wartość maksymalnego momentu obrotowego, jednak tuner nie podał dokładnych danych.

W kabinie wprowadzono szereg udoskonaleń mających na celu zwiększenie komfortu jazdy. Fotele i ich podłokietniki pokryto tapicerką z perforowanej, czarnej skóry udekorowanej ozdobnymi obszyciami. Na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła pojawiły się wentylowane nakładki z aluminium. Bezpośrednie otoczenie wskaźników na desce rozdzielczej również pokryto skórą, tak jak i schowek na rękawiczki. Ciekawy akcent stanowią też obrotomierz i zegar o kolorowych tarczach.


Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM