MotoNews.pl

A.Kahn Design Land Rover Range Rover Sport 3.0 TDV6 – RS300 Cosworth edition

07 stycznia 2014

Kategoria | Kahn Design  Tuning
Range Rover Sport 6

Brytyjski tuner, Kahn Design przygotował kolejną propozycję modyfikacji dla Range Rovera Sport, która w całości nosi przydługa nazwę: Kahn Design Land Rover Range Rover Sport 3.0 TDV6 – RS300 Cosworth edition. Ma ona spełniać pragnienia klientów oczekujących od swojego Range Rovera dodatkowej dawki luksusu i sportowego charakteru. Pakiet Cosworth Eidtion jest przeznaczony dla Range Rovera Sport w wersji ustępującej właśnie z rynku.

Range Rover Sport z 3-litrowym silnikiem TDV6 specjaliści z Kahn Design poddali tuningowi mechanicznemu. Dzięki przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika moc jednostki napędowej wzrosła z 245 do 290 KM.

Nadwozie w kolorze „militarnej szarości” również udoskonalono. Zestaw nowych komponentów miał przede wszystkim sprawić, że Range Rover wyda się szerszy i masywniejszy. Zamontowano na nim poszerzone nadkola, dokładkę na przedni zderzak, duże skrzydło dachowe RS, nowe obręcze z lekkich stopów RS o średnicy 22 cali, klamki drzwiowe w kolorze nadwozia, nowe końcówki rur wydechowych ze stali szlachetnej w stylu „quad”, wstawki w kolorze nadwozia na atrapie chłodnicy, przyciemnione szyby i dodatkowe, boczne otwory wentylacyjne.

W kabinie stuningowanego Range Rovera Sport pojawiła się nowa tapicerka z perforowanej, czarnej skóry, nowy zegar na tablicy rozdzielczej i wentylowane nakładki z aluminium na pedałach gazu, hamulca oraz sprzęgła.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM