MotoNews.pl

Aston Martin V12 Vantage GT3

25 sierpnia 2011

Kategoria | Premiery
V12 Vantage GT3 2

Aston Martin zaprezentował właśnie wyścigową wersję GT3 modelu V12 Vantage oraz przedstawił jego specyfikację. Następca DBRS9, Aston Martin V12 Vantage GT3 został wyposażony w 6-litrowy silnik V12 z suchą miską olejową o mocy zwiększonej do 600 KM i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm. Jednostka napędowa przekazuje moc na tylną oś za pośrednictwem wału napędowego z włókna węglowego i 6-biegowej przekładni sekwencyjnej Xtrac. Niestety producent nie pochwalił się, jak szybko V12 Vantage GT3 rozpędza się z miejsca do 100 km/h.

Wyścigowy Aston Martin opiera się na modułowej konstrukcji z aluminium, w której wykorzystano połączenia stosowane w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym. Posiada także klatkę bezpieczeństwa spełniającą wymagania FIA.

Nowy V12 Vantage GT3 ma krótszy rozstaw osi i silnik zamontowany niżej niż miało to miejsce u poprzednika. Wraz z poprawioną aerodynamiką wpływa to na polepszenie właściwości trakcyjnych, zwłaszcza przy pokonywaniu zakrętów. Standardowo V12 Vantage GT3 jest także wyposażony w systemy ABS i kontroli trakcji.

Na pakiet poprawiający aerodynamikę nadwozia składają się nowy splitter z przodu, regulowane skrzydło tylne wykonane z włókna węglowego oraz zderzaki, błotniki i progi boczne o zoptymalizowanym kształcie.
Aston Martin będzie przeprowadzać testy modelu w październiku tego roku, a dostawy pierwszych egzemplarzy V12 Vantage GT3 rozpoczną się na początku 2012 roku. Producent będzie żądać za nowy model 298 000 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Aston Martin, opracowanie: BM