MotoNews.pl

Gordini i Gibson przerabiają Renault Wind

29 sierpnia 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Gordini Gibson 16

By uczcić drugi rok obecności na festiwalu muzycznym Rock En Seine w pobliżu Paryża, Gordini sprzymierzyło siły ze słynnym producentem gitar, firmą Gibson i stworzyło jedyny w swoim rodzaju pojazd wystawowy oraz równie unikalną gitarę elektryczną. Podczas podparyskiego festiwalu zaprezentowano zmodyfikowany model Wind „Gordini by Gibson” oraz pięć egzemplarzy gitar Gibson SG’61 w barwach Gordini.

„Mieliśmy świetną zabawę projektując pojazd pokazowy „Gordini by Gibson” bazujący na modelu Renault Wind oraz dopasowując kolory i symbole charakterystyczne dla Gordini do gitar Gibson SG ’61,” powiedziała Julia Macfarlane, projektantka kolorów i materiałów z Renault. “Mam nadzieję, że udało nam się przekazać w nich pasję, która była źródłem naszej motywacji do stworzenia tego projektu i że gościom festiwalu Rock en Seine spodoba się rezultat naszej pracy.”

Wind „Gordini by Gibson” ma niebieskie nadwozie z charakterystycznymi, białymi pasami biegnącymi wzdłuż maski silnika i dachu. Na drzwiach widoczne są plakietki z logo Gibsona. Wewnątrz kabiny fotele obito niebiesko-białą skórą, w którą po środku wszyto ręcznie struny gitarowe. W górnej części oparć foteli i na desce rozdzielczej obciągniętej niebieską skórą wyhaftowano logo Gibsona. Pasy bezpieczeństwa są białe, a do wykończenia otworów wentylacyjnych i klamek drzwiowych użyto chromu. Ciekawym akcentem jest też pokrętło potencjometra od gitary wykorzystane w roli regulatora głośności systemu audio.

Zdjęcia: Renault, opracowanie: BM