MotoNews.pl

“Zmoparyzowany” Chrysler 300

01 lutego 2012

Marka, model | ,
Mopar 12 300 2

Firma Mopar uczciła 75-lecie powstania przygotowując własną wersję Chryslera 300. Okręt flagowy amerykańskiego producenta zmienił się z nobliwego sedana w pojazd o bardziej sportowym wyglądzie.

5,7-litrowy silnik V8 HEMI o mocy 363 KM przykryto specjalną pokrywą Moparu. Pracę automatycznej przekładni 5-biegowej W5A580 można teraz kontrolować za pomocą dźwigni zmiany biegów marki Mopar z opcją Auto Stick. Fachowcy z Moparu popracowali także trochę nad mechanizmem różnicowym, dzięki czemu Chrysler 300 zaczął przyspieszać z miejsca do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Zawieszenie stuningowano, usztywniając je o 42% z przodu i o 23% z tyłu w porównaniu z wersją fabryczną. Standardowe opony zastąpiono ogumieniem Goodyear Eagle F1 w rozmiarze P245/45R20. Wzmocniono również hamulce

Nadwozie ozdobiono elementami pokrytymi czarnym chromem, czarnymi akcentami na kloszach reflektorów i niebieskimi pasami biegnącymi po bokach pojazdu. Duże, 20-calowe, 8-ramienne obręcze Mopar z lekkich stopów polakierowano na czarno i dodano do tego niebieskie obramowanie.

Wnętrze kabiny tonie w czerni, ożywianej jedynie niebieskimi akcentami. Sportowe, podgrzewane fotele pokryto perforowaną skórą Katzkin zeszytą niebieskimi nićmi. Kierownicę z manetkami i gałkę zmiany biegów również obito czarną skórą z niebieskimi przeszyciami. Całość uzupełniają nakładki na progi drzwiowe Moparu i plakietka „Mopar ’12 Limited Edition”. Podróż pasażerom umilać będzie system audio Alpine z dziewięcioma głośnikami, subwooferem i 12-kanałowym wzmacniaczem.

Mopar ’12 300 zadebiutuje za kilka dni podczas wystawy w Chicago, produkcja obejmie 500 egzemplarzy, które trafią do amerykańskich salonów sprzedaży latem tego roku.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM