MotoNews.pl

Dodge Dart GTS 210 Tribute 2013

01 lutego 2012

Kategoria | Mopar  Premiery  Tuning
Marka, model | ,
Dodge Dart GTS 210 1

Słynna amerykańska firma tuningowa specjalizująca się w udoskonalaniu modeli koncernu Chrysler podczas rozpoczynającego się 9 lutego Chicago Auto Show zaprezentuje dwuetapowy program modyfikacji dla nowego Dodge’a Darta bazującego, jak wiadomo, na Alfie Romeo Giulietta.

Pierwszy zestaw to tuning wizualny, na który składają się czarne elementy takie jak: dokładka na przedni zderzak, progi boczne, spojler tylny i tylny dyfuzor. Do nowych komponentów nadwoziowych należą także: lekka maska silnika z włókna węglowego z dużym „chwytaczem powietrza” oraz 18-calowe, 10-ramienne obręcze z lekkich stopów w kolorze tytanu.

We wnętrzu Mopar zastosował ten sam zestaw czerni i czerwieni, co na nadwoziu. Dominuje rubinowa czerwień tapicerki ze skóry Katzkin, którą obito przednie fotele, panele drzwiowe i podłokietniki. Na jej tle wyróżniają się czarne przeszycia. Deskę rozdzielczą utrzymano w czerni z czerwonymi akcentami. Kierownicę obciągnięto czarną skórą z czerwonymi szwami.

Drugi zestaw tuningowy wpływa na zmianę osiągów silnika. Dodge Dart GTS 210 Tribute posiada przeprogramowaną jednostkę kontrolną, poprawiono w nim także przepływ powietrza. W efekcie standardowa moc jednostki napędowej – 184 KM zwiększyła się do 210 KM.

Zdjęcia: Chrysler, opracowanie: BM