MotoNews.pl

Fiat 500L zadebiutuje w Genewie

02 lutego 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Fiat 500L zadebiutuje w Genewie

Fiat zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu 500L, który swoją światową premierę mieć będzie podczas Międzynarodowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie, 6 marca tego roku. Literka „L” w nazwie ma sugerować, że to większa wersja podstawowego modelu 500 (L = „large”, czyli „duży” w języku angielskim). 500 L dołączy do rodziny „pięćsetek” obok wersji Abarth i Cabrio.

Jak twierdzi producent, Fiat 500 L będzie mieć przestronne wnętrze charakterystyczne dla pojazdu typu MPV, a na drodze dawać kierowcy i pasażerom poczucie, iż podróżują małym SUVem. Natomiast wymiary samochodu oraz zużycie paliwa mają odpowiadać średniej dla modeli segmentu B. Jednym słowem Fiat 500L ma stanowić alternatywę dla tradycyjnych produktów z segmentu B i C.

Fiat 500 L ma 414 cm długości, 178 cm szerokości i 166 cm wysokości i może przewieźć pięć osób. Jest też efektem ewolucyjnego rozwoju koncepcji „cab forward” wprowadzonej przez Fiata w modelu 600 Multipla.

500L będzie produkowany w fabryce w Serbii, a do sprzedaży w Europie wejdzie w ostatnim kwartale tego roku. Oferta silnikowa na początku obejmować będzie dwie jednostko benzynowe (TwinAir i 1,4-litrową) i turbodiesla 1.3 MultiJet II.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM