MotoNews.pl

Premiery Fiata na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu

19 września 2012

Fiat Freemont Park Avenue 1

Fiat przygotował szereg niespodzianek i premier dla swoich wielbicieli, którzy pojawią się na stoisku włoskiej marki na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu. O większości z nich już pisaliśmy:

  • Nowa odsłona Fiata Panda 4×4 – w stolicy Francji będzie mieć światową premierę. To jedyny model z segmentu A, który posiada napęd na wszystkie koła.
  • Nowy Fiat 500L został zaprezentowany po raz pierwszy w lipcu, w Turynie. W stolicy Francji pokaże się wyposażony w trzy innowacje, które zostaną wprowadzone do oferty modelu w ciągu najbliższych paru miesięcy. Chodzi tu o nowy system audio hi-fi przygotowany we współpracy z Dr. Dre z Beats Audio, o czym pisaliśmy przy okazji amerykańskiej premiery Fiata 500 Turbo. Drugą innowacją jest wprowadzenie do wyposażenia Fiata 500L ekspresu do kawy marki Lavazza. Opcja ta będzie dostępna w ofercie 500L od grudnia tego roku, a producent obiecuje, że pojawi się także w innych modelach marki. Ostatnią innowację stanowią dwa nowe warianty skórzanej tapicerki we wnętrzu Fiata 500L. Ma czarno-szary kolor z kontrastowymi, beżowymi i ciemnoszarymi akcentami, a klienci będą ją mogli zamówić od początku przyszłego roku.
  • Stylowy Fiat 500 by Gucci
  • Fiat Punto 2012 – w wersji wystawowej w dwóch odsłonach, z silnikiem TwinAir o mocy 85 KM i Lounge 1.3 MultiJet o mocy 85 KM.

A o niektórych napiszemy teraz:

Fiat Panda Trekking i Panda Natural Power
Dwie wersje specjalne Pandy również zadebiutują publicznie w Paryżu. Fiat Panda Trekking to łącznik między wersjami z napędem na jedną oś a wariantem z napędem 4×4. Zastosowano w nim elementy stylistyczne charakterystyczne dla pojazdów terenowych oraz napęd na przednią oś i technologię Traction+. To innowacyjny system kontroli trakcji, który poprawia zachowanie auta na śliskich nawierzchniach.

Panda Natural Power została wyposażona w silnik TwinAir Turbo o pojemności 0,9 litra i mocy 80 KM, który może być napędzany metanem lub benzyną, dzięki czemu łączy zalety bardziej ekologicznego napędu z technologią Turbo TwinAir, co daje ciekawe rezultaty w zakresie spalania, emisji zanieczyszczeń i osiągów. Panda Natural Power może pochwalić się mocą większą o 14%, maksymalnym momentem obrotowym większym o 34% i emisją CO2 obniżoną o 20% w porównaniu z poprzednim modelem.

Fiat 500 Street
Nowa wersja Street Fiata 500 pojawi się jednocześnie na ekspozycji w Paryżu i u europejskich dilerów marki. Model wyróżnia „mocny” wygląd, obszerna lista wyposażeniowa i 1,4-litrowy silnik 16v o mocy 100 KM, który pozwala mu rozwijać prędkość maksymalną 182 km/h i przyspieszać z miejsca do 100 km/h w 10,5 sekundy.

Freemont Park Avenue
Wraz z rozpoczęciem paryskiej wystawy w linii modelu Freemont pojawią się ważne zmiany. Oferta poszerzy się o nową, topową wersję wyposażeniową Park Avenue oraz nowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra i mocy 170 KM współpracujący z 6-biegową przekładnią automatyczną.

Pakiet Nitro dostępny dla modeli Panda i Sedici
Fiat pochwali się także nowym pakietem Nitro – w Paryżu prezentowanym na modelu Panda. Po sukcesie, jaki odniósł Fiat Qubo Trekking w 2011 roku producent postanowił odświeżyć pakiet Nitro i udostępnić go także dla modelu Panda i Sedici.

Pakiet został stworzony we współpracy z jednym z wiodących, amerykańskich producentów desek snowboardowych. Będzie dostępny od października w „krajach alpejskich”, czyli Francji, Włoszech, Szwajcarii, Austrii i Niemczech. Jest skierowany do klientów preferujących dynamiczny styl życia i lubiących uprawiać sporty na świeżym powietrzu.

Pakiet Nitro składa się z pojemnika dachowego „freebox” o pojemności 490 l, relingów dachowych i snowboardu „RoadWarriors” Nitro. Całość uzupełniają specjalne naklejki i poręczny plecak z ozdobnym logo „Nitro – Fiat Free Style Team”.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM