MotoNews.pl

Kia Track’ster na Chicago Auto Show

10 lutego 2012

Marka, model | ,
Kia Trackster 4

Nowy, koncepcyjny model marki KIA debiutuje właśnie podczas rozpoczętego przedwczoraj Chicago Auto Show. Jest to właściwie trzydrzwiowy, sportowy wariant znanego już modelu Soul.

Pojazd zwraca uwagę oryginalnym, biało-pomarańczowym lakierem nadwozia. Przedni „grill” zaopatrzono w szczelinę wentylacyjną wykończoną włóknem węglowym. Reflektory zachodzą nad wydatne nadkola. Ich głęboko osadzone soczewki z diodami LED mają ten sam trapezoidalny kształt, jaki odnaleźć można w innych elementach nadwozia i wystroju kabiny. Dolna część atrapy chłodnicy ze światłami drogowymi LED została wykończona aluminium i dostarcza sporej porcji świeżego powietrza silnikowi. W profilu samochodu wyróżniają się mocno zaakcentowane nadkola i części tuż wokół nich. Kia Track’ster porusza się na oponach Michelin Pilot Sport PS2 o wymiarach 245/40-19 z przodu i 285/35-19 z tyłu.

Kia Track’ster ma szerszy rozstaw kół w porównaniu z produkcyjnym modelem Soul. Posiada także 14-calowe, wentylowane i nawiercane tarcze hamulcowe Brembo z 6-tłoczkowymi zaciskami oraz 13,6-calowe tarcze z 4-tłoczkowymi zaciskami z tyłu.

Pomarańczowy dach Track’stera bardzo przypomina ten z KIA Soul, ale koncept nie ma tylnych drzwi, jak produkcyjny Soul. Przednie drzwi wydłużono i ozdobiono srebrnymi klamkami. Pomarańczowe progi boczne wykonano z włókna węglowego i przeprowadzono przez nie funkcjonalne kanały chłodzące tylne tarcze hamulcowe. W tyle umieszczono ozdobny, pomarańczowy element, który producent nazywa „panelem plecakowym”. Ma on podkreślać szerokość pojazdu.

Kia Track’ster została wyposażona w 2-litrowy silnik turbo o mocy 250 KM (0 66% więcej mocy niż w przypadku napędu KIA Soul). Napęd przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem systemu elektronicznego i 6-biegowej przekładni o krótkich przełożeniach. W Track’sterze obniżono także zawieszenie, by lepiej zachowywał się na torze.

We wnętrzu znalazły się fotele pokryte pomarańczowym zamszem, część kabiny obito także szarą skórą. Sportową kierownicę i panele drzwiowe obciągnięto szarym zamszem. Kierowca ma zapewniony dostęp do nawigacji, systemu rozrywkowego i regulatorów wentylacji za pomocą dużego ekranu dotykowego umieszczonego tuż nad przyciskiem Start/Stop. Tylne fotele usunięto i stworzono w ten sposób miejsce do umieszczenia zapasowej opony i pojemnika na dodatkowe wyposażenie oraz narzędzia potrzebne do naprawy pojazdu. Pamiętano także o specjalnych pojemnikach na kaski, kombinezony i rękawiczki.

KIA nie zamierza na razie skierować Truck’stera do produkcji.

Zdjęcia: Kia, opracowanie: BM