MotoNews.pl

Clubvan Concept – tego się nie spodziewaliście po MINI

20 lutego 2012

Marka, model | ,
MINI Clubvan Concept 11

MINI to marka, która mało komu kojarzy się z pojazdami dostawczymi, jednak producent postanowił udowodnić, że jego modele nadają się do wszystkiego i podczas marcowego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentuje Clubvan Concept, który według zapowiedzi jego projektantów ma być „innowacją nieznajdującą porównania w segmencie małych samochodów premium”.

MINI Clubvan Concept w istocie przypomina nieco dostawczaka, dzięki zamkniętemu, zaopatrzonemu w nieprzejrzyste szyby przedziałowi bagażowemu tuż za przednimi fotelami. Widać jednak doskonale, że jego bazą był model MINI Clubman. W zamyśle producenta MINI Clubvan Concept ma być pojazdem dla osób, którym potrzebny jest samochód dostawczy, ale które nie potrafią zaakceptować „zgrzebności” vanów dostępnych na rynku, czyli na przykład dla projektantów mody, właścicieli galerii sztuki, fotografów, czy organizatorów imprez.

Pięciodrzwiowy MINI Clubvan Concept może przewieźć dwie osoby i sporo sprzętu/bagaży/towarów dzięki płaskiej podłodze w przedziale bagażowym powiększonym o przestrzeń zwykle zajmowaną przez tylną kanapę. W przedziale bagażowym umieszczono także sześć elastycznych taśm, za pomocą których można umocować przedmioty o różnych wymiarach.

Nadwozie MINI Clubvan Concept polakierowano na kolor „British Racing Green”, charakteru nadają mu naklejane ręczne foliowe grafiki.

Zdjęcia: MINI, opracowanie: BM