MotoNews.pl

Jak będzie wyglądać stoisko Porsche w Genewie?

29 lutego 2012

Porsche Boxster

Na stoisku Porsche podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie widzowie będą mogli oglądać jedną światową premierę i dwa debiuty europejskie marki. Nowa generacja modelu Boxter pokaże się po raz pierwszy międzynarodowej publiczności podczas konferencji prasowej 6 marca. Europejskimi premierami Porsche będą modele Panamera GTS i 911 Carrera Cabriolet.

Techniczną atrakcją nowej generacji Boxstera jest wyraźnie obniżona masa pojazdu dzięki zastosowaniu lekkiej konstrukcji nadwozia i zmodyfikowanego podwozia. Porsche Boxster zwiększyło rozstaw kół i osi, jest bardziej dynamiczne i zużywa o 15% mniej paliwa (poniżej 8 l/100 km). Nadwozie ma krótsze zwisy przednie i tylne, przesuniętą do przodu szybę przednią, bardziej płaską sylwetkę, ekspresyjne i bardziej muskularne kształty. Wnętrze kabiny ma być bardziej przestronne.

Porsche 911 Cabriolet również zmniejszyło swoją masę, m.in. dzięki użyciu magnezu do konstrukcji maski silnika, ma mniejsze zapotrzebowanie na paliwo i będzie oferować wyższy poziom komfortu pasażerom i kierowcy. Dzięki innowacyjnemu projektowi składanego dachu, zachowało linię typową dla modelu 911.

Drugą premierą europejską Porsche w Genewie jest Panamera GTS, czterodrzwiowy pojazd przeznaczony do jazdy torowej. Najbardziej sportowa odmiana Panamery osiąga prędkość maksymalną 288 km/h i rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,5 sekundy zużywając przy tym 10,9 l paliwa. Panamera GTS ma udoskonalony układ hamulcowy, nadwozie obniżone o 10 mm i podwozie z pneumatycznym zawieszeniem o sportowych ustawieniach i z systemem PASM.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM