MotoNews.pl

Światowe premiery Porsche na targach w Los Angeles, Tokio i Guangzhou

13 listopada 2013

Macan

Podczas zbliżających się targów motoryzacyjnych w amerykańskim Los Angeles, japońskim Tokio i chińskim Guangzhou Porsche zaprezentuje aż trzy premiery nowych modeli. Najważniejszą z nich będzie pojazd otwierający niemieckiemu producentowi drogę do zupełnie nowego dla niego segmentu rynku. Mowa tu o debiucie nowego, kompaktowego SUVa Porsche Macan, który pojawi się po raz pierwszy publicznie na Los Angeles Auto Show. Oficjalna premiera Porsche Macan będzie miała miejsce już 20 listopada p godz. 3: 55 czasu środkowoeuropejskiego i będzie transmitowana na żywo pod poniższym adresem: www.porsche.com/macan.

W północnoamerykańskiej metropolii debiut odnotuje także 911 Turbo Cabriolet i 911 Turbo S Cabriolet. Charakteryzują się tym samym połączeniem dynamiki, dobrych osiągów i wydajności, co warianty Coupe zaprezentowane kilka miesięcy temu. 3,8-litrowy, 6-cylindrowy silnik biturbo w Porsche 911 Turbo z otwieranym dachem generuje moc 520 KM/383 kW i 560 KM/412 kW w modelu S. Oba pojazdy mogą się rozpędzić do 318 km/h. Producent zapewnia także, że oba topowe kabriolety zużywają w Nowym Europejskim Cyklu Jazdy tylko 9,9 l paliwa/100 km i emitują przy tym 231 g CO2 na kilometr.

Porche Panamera Turbo S i Turbo S Executive, o których pisaliśmy już wcześniej, pojawią się na Tokyo Motor Show. Panamera Turbo S w dwóch odsłonach zadebiutuje także 20 listopada, o godz. 4:10 czasu środkowoeuropejskiego. Porsche wystawiane w Tokio, to najszybszy, najmocniejszy i najbardziej luksusowy wariant modelu Panamera. Jego silnik odznacza się mocą 570 KM i potrafi rozpędzić ten samochodów do 310 km/h

Chińczycy za to będą świadkami pierwszego publicznego pokazu sportowego modelu Porsche 918 Spyder (będzie wystawiany również w Los Angeles). Debiutujący jednocześnie w Chinach i USA 918 Spyder to sportowy model z napędem hybrydowym oferujący moc 887 KM. Potrafi rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 2,6 sekundy, a zużywa jedynie między 3 a 3,1 l paliwa na 100 km.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM