MotoNews.pl

Fiat Strada by Lumberjack

29 lutego 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat Strada Lumberjack 4

Na początku marca Fiat wprowadzi do swojej oferty we Włoszech edycję specjalną: „Strada by Lumberjack”. Do pierwszego publicznego występu Strady by Lumberjack dojdzie w Mediolanie, w dniach 4-7 marca, podczas imprezy „Micam Shoeevent”, jednej z ważniejszych wystaw obuwniczych na naszym kontynencie. Wybór miejsca na debiut mógłby wydać się dziwny, jednak jeśli uprzytomnimy sobie, że Lumberjack, to znana marka obuwia i odzieży sportowej, wszystko układa się w logiczną całość. Specjalny model został bowiem stworzony przy współpracy oddziału Fiat Professional i firmy odzieżowo-obuwniczej właśnie.

Fiat Strada by Lumberjack bazuje na modelu w najlepszej wersji wyposażeniowej Adventure. Będzie sprzedawany w dwóch wariantach nadwoziowych „Long Cab” i „Crew Cab”. Obie napędza 1,3-litrowy silnik MultiJet o mocy 95 KM i maksymalnym momencie obrotowym 200 Nm, zużywający 5,3 l paliwa na 100 km w mieszanym cyklu jazdy.

Edycja specjalna wyróżnia się ciemnoczerwonym lakierem nadwozia i plakietką „Lumberjack” oraz naklejkami z napisami „Natural Story” umiejscowionych po bokach pojazdu. Fiat Strada by Lumberjack posiada także: elektrycznie ustawiane lusterka, relingi dachowe, 15-calowe obręcze z lekkich stopów i duże opony o wymiarach 205/65 R15.

Wewnątrz znajdziemy fotele obite skórą, kierownicę z możliwością dopasowania w płaszczyźnie pionowej, dywaniki z logo Lumberjack i wskaźniki o specjalnym wyglądzie, w tym dodatkowo: kompas i inklinometr. Na liście wyposażeniowej edycji specjalnej znalazły się również: klimatyzacja, ABS, przednie poduszki powietrzne, światła przeciwmgielne oraz elektronicznie blokowany mechanizm różnicowy E-Locker.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM