MotoNews.pl

Nowy Citroen C1 już w Polsce

08 marca 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Citroen C1 7

Nowy Citroen C1 pojawia się w sprzedaży na polskim rynku! Otwierający gamę model oczarował już ponad 620.000 klientów na całym świecie. Kompaktowy, ekonomiczny i ekologiczny Citroen C1 jest obecny na rynku małych samochodów miejskich od 2005 roku. Teraz pojawia się w Polsce w jeszcze bardziej urzekającym
stylu z nowymi argumentami: poziomem emisji obniżonym do 99g CO2/km, dziennymi światłami LED, systemem audio CD z funkcją Connecting Box, a także mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów (MAP) obsługiwaną za pomocą manetek przy kierownicy.

Najmniejszy model marki Citroen od momentu swojej premiery jest proponowany w dwóch wersjach nadwozia (3 i 5-drzwiowej), co wyróżnia go spośród wszystkich konkurentów. Citroen C1 zachował wszystkie atuty, który są źródłem jego sukcesu od przeszło 6 lat i które znalazły uznanie w oczach ponad 620 000 klientów. Zapewniając możliwość przewożenia 4 dorosłych osób i oferując im przestronność zarówno z przodu jak i z tyłu Nowy Citroen C1 nie zmienił kompaktowych wymiarów (3,44 m długości) umożliwiających swobodne poruszanie się w ruchu miejskim i pozostaje jednym z najkrótszych samochodów miejskich na rynku.

Nowy Citroen C1, który posiada bardzo małą średnicę skrętu (9,63 m między krawężnikami) okazuje się wyjątkowo zwinny i ułatwia życie na co dzień. Posiada liczne, przemyślnie rozmieszczone schowki w desce rozdzielczej, konsoli centralnej i w drzwiach. Pojemność bagażnika dostosowuje się do potrzeb dzięki składanej tylnej kanapie, oferując od 139 l do ponad 700 l.

Nowy Citroen C1 jest oferowany z trzycylindrowym silnikiem benzynowym rozwijającym moc 68 KM. W wersji z manualną skrzynią biegów Nowy Citroen C1 1.0i może się w dalszym ciągu poszczycić najlepszymi wynikami pod względem poziomu zużycia paliwa i emisji CO2, zajmując czołową pozycję w kategorii pojazdów przyjaznych dla środowiska : 4,3l/100km w cyklu mieszanym i 99g CO2/km. Jest pierwszym benzynowym modelem Citroena, którego poziom emisji spadł poniżej magicznej poprzeczki 100g CO2/km. W środowisku miejskim ciekawą propozycją jest wersja z mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów MAP, dzięki której zużycie paliwa utrzymuje się na poziomie 4,5l/100km, a emisja CO2 to104g.

Przód z krótszą pokrywą silnika sprawia, że Nowy C1 jest jeszcze wyrazistszy. Klosze reflektorów zachowały zaokrąglony kształt, a w pełni zmodernizowanej przedniej osłonie zostały umieszczone światła przeciwmgielne oraz dzienne światła LED. Ich pionowe wzornictwo charakterystyczne dla modeli Citroena (DS3, C4 Aircross) podkreśla charakter Nowego Citroena C1. Z tyłu samochód zachowuje oryginalną przeszkloną pokrywę bagażnika ze zmienioną stylistyką szewronów i monogramów.

Nowy Citroen C1 zyskuje świeży i optymistyczny błękitny kolor Bleu Botticelli, który zdobi już modele Citroen C3 i DS3. Paleta odcieni lakierów obejmuje też czerwień Rouge Scarlet, żółty kolor Jaune Tritium, niebieski Bleu Electra, biały Blanc Lipizan, czarny Noir Caldéra, i dwa odcienie szarości (jasny Gris Gallium i ciemny Gris Carlinite).

Kolor karoserii pojawia się także wewnątrz kabiny. Dolna część deski rozdzielczej, konsola centralna i panele drzwi zostały zmienione z koloru szarego na czarny, przybierając w ten sposób ten sam wystrój, co górna część deski rozdzielczej.

Nowy Citroen C1 proponuje nowoczesne funkcje odzwierciedlające wartości marki. Po pierwsze model zostaje wzbogacony w zmniejszające pobór energii z akumulatora światła LED. System Audio CD wyposażony w panel przedni dostosowany stylistycznie do deski rozdzielczej z funkcją Connecting Box, oferuje możliwość odtwarzania formatów MP3 i korzystania z funkcji Bluetooth. Gniazda USB i Jack zostały umieszczone w dolnej części konsoli centralnej. Kierowcę z pewnością ucieszą też inne technologiczne nowości: manetki obsługujące po raz pierwszy w tym modelu mechaniczną elektronicznie sterowaną skrzynię biegów czy też wspomaganie parkowania dostępne w wyposażeniu dodatkowym.

Nowy Citroen C1 jest samochodem wielofunkcyjnym. Dla udoskonalenia jego właściwości jezdnych na nowo sparametryzowano wspomaganie układu kierowniczego oraz charakterystykę amortyzatorów. Dzięki temu Nowy Citroen C1 prowadzi się bardziej bezpośrednio i lepiej tłumi drgania przy małej prędkości.

Ceny nowego Citroena C1 na rynku polskim będą wahać się od 29 900 PLN za model 1.0i 68 Attraction 3D do 41 900 PLN za topowy wariant 1.0i 68 MAP Vitamin 5D.

Zdjęcia: Citroen, newspress