MotoNews.pl

Produkcja nowego modelu Citroena w Miluzie

17 lipca 2015

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
Citroen 3

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Zakładowego Corinne Spilios, Dyrektor zakładu PSA w Miluzie, poinformowała o decyzji grupy dotyczącej powierzenia tej fabryce produkcji nowego modelu samochodu. Model ten, którego produkcja rozpocznie się w 2018 roku, będzie stanowił uzupełnienie gamy DS, która do 2020 roku liczyć będzie łącznie 6 modeli.

Wdrażany aktualnie przez zakład w Miluzie plan jego przebudowy i zwiększenia wydajności produkcyjnej, na którego realizację przeznaczonych zostało ogółem 400 milionów euro, umożliwił przydzielenie mu w ciągu roku trzeciego z kolei modelu, po ulokowaniu w nim produkcji dwóch modeli w czerwcu 2014 roku.

W ramach prac modernizacyjnych zakładu cała jego produkcja- obejmująca modele Peugeot 2008, Citroën C4 i DS 4- została w dniu 12 czerwca br. przeniesiona na jedną linię produkcyjną. Druga, uwolniona w ten sposób linia produkcyjna zostanie w ciągu najbliższych 15 miesięcy całkowicie odnowiona i przystosowana do modułowej platformy EMP2 dedykowanej przyszłym modelom Grupy z segmentów C i D.

W ramach tzw. „Nowego Kontraktu Socjalnego”, Grupa PSA Peugeot Citroën zobowiązała się do uruchomienia w latach 2014-2016 produkcji co najmniej jednego nowego modelu w każdej z należących do niej fabryk usytuowanych na terenie Francji. Powierzenie produkcji nowego modelu zakładowi w Miluzie oraz podobne zapowiedzi dotyczące zakładów w Sevelnord, Rennes, Sochaux i Poissy stanowią potwierdzenie woli dotrzymania swoich zobowiązań przez PSA Peugeot Citroën oraz zapewnienia perspektyw produkcyjnych na około 10 najbliższych lat.

Ponad 971 tys. egzemplarzy wyprodukowanych we Francji w 2014 roku, które pozwoliły wygenerować na rynku francuskim dodatni bilans handlowy w wysokości 4,7 miliarda euro, świadczy o tym, że Grupa zamierza wypełnić zobowiązanie produkowania we Francji 1 miliona samochodów rocznie do 2016 roku.

Przy tej okazji Corinne Spillos oświadczyła:

„Bardzo cieszę się z przydzielenia produkcji tego nowego modelu – jest to nagroda za wysiłki całej naszej załogi. Nasz zakład z pełnym zaangażowaniem dąży do osiągnięcia najwyższego poziomu jakości godnego fabryki przyszłości”.

Zdjęcia: Citroen