MotoNews.pl

Volkswagen Passat z wyposażeniem R-Line

08 marca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
VW Passat R-Line 3

Volkswagen będzie oferował nowego Passata R-Line i Passata Variant R-Line jako całkowicie niezależną wersję wyposażenia. Wyjątkowo sportowy Passat R-Line będzie pozycjonowany między środkową wersją wyposażenia Comfortline a najbogatszą wersją Highline.

Wygląd zewnętrzny
Z przodu i z tyłu nowe zderzaki w stylistyce R-Line wprowadzają do nadwozia sportowe akcenty. W przednim zderzaku w oczy rzuca się wyjątkowo duży wlot powietrza i reflektory przeciwmgielne, z tyłu uwagę przyciąga czarny dyfuzor. Równie dynamicznie wygląda harmonijnie wkomponowany spojler na pokrywie bagażnika (Limousine) lub na krawędzi dachu (Variant). Progi w stylistyce R-Line podkreślają wyjątkowy charakter tego modelu, podobnie jak 17-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich Mallory (opcjonalnie 18-calowe) z oponami samouszczelniającymi w rozmiarze 235. Na osłonie chłodnicy umieszczone jest logo R-Line. Variant posiada ponadto srebrne, anodowane relingi dachowe. Typowe dla usportowionej wersji jest dynamiczne dostrojone zawieszenie i obniżone o 15 mm nadwozie (wyjątek: samochody z DCC).

Wnętrze
Sportowe siedzenia pokryte są tkaniną Kyalami (środkowe części) i mikrofibrą San Remo (wewnętrzne części wyprofilowanych boków). Sportowy charakter wprowadzają tytanowo-srebrne aplikacje dekoracyjne w obrębie deski rozdzielczej, w poszyciu drzwi i na konsoli środkowej oraz wielofunkcyjna, obszyta skórą kierownica z logo R-Line i kontrastowymi szwami. Uzupełnieniem wyposażenia wnętrza są pedały z nakładkami ze stali nierdzewnej i listwy na progach (także z logo R-Line). Na życzenie (bez dopłaty) można otrzymać podsufitkę w kolorze czarnym Titan. Jako wyposażenie dodatkowe dostępna jest skórzana tapicerka (Nappa); w tym przypadku na przednich zagłówkach wytłoczone jest logo R-Line.

Pakiet stylistyczny R-Line dla wszystkich Passatów
Klienci, którzy zdecydują się na Passata lub Passata Variant, niezależnie od wersji wyposażenia, będą mogli w przyszłości również zindywidualizować swój samochód zamawiając pakiet stylistyczny R-Line. Obejmuje on zderzaki i progi w stylistyce R-Line, czarny tylny dyfuzor, spojler na pokrywie bagażnika lub krawędzi dachu oraz logo R-Line na osłonie chłodnicy.

Zdjęcia: Volkswagen, newspress