MotoNews.pl

Infiniti EMERG-E: elektryzująca koncepcja samochodu sportowego

16 marca 2012

Marka, model | ,
Infiniti Emerg-E 10

Koncepcyjne Infiniti EMERG-E, które debiutuje właśnie na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie to bardzo zaawansowany technologicznie samochód sportowy sugerujący, jak w przyszłości będę wyglądać modele Infiniti. Jest to także pierwszy pojazd japońskiej marki stworzony w Europie.

Infiniti EMERG-E napędzają dwa silniki elektryczne i jednostka benzynowa umieszczona w środkowej części. Model oddaje do dyspozycji kierowcy łącznie 402 KM/300 kW mocy i przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 4 sekundy. W trybie bezemisyjnym, polegając jedynie na motorach elektrycznych może przejechać dystans 48 km. W trybie mieszanym emituje zaledwie 55 g CO2 na km w nowym europejskim cykl mieszanym.

Infiniti EMERG-E ma kompaktowe wymiary i długość zaledwie 4464 mm, jednak mieszczą się w nim dwie osoby, para silników elektrycznych, bateria litowo-jonowa, 3-cylindrowy silnik benzynowy ze zbiornikiem na paliwo i cztery inwertory. A wszystko to w atrakcyjnym opakowaniu w postaci aerodynamicznego i lekkiego nadwozia o płynnych liniach charakterystycznych dla tej marki.

Zdjęcia: Infiniti, newspress