MotoNews.pl

Maserati GranTurismo Sport

16 marca 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Maserati GranTurismoSport11

Maserati wybrało Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie na miejsce premiery nowego GranTurismo Sport. Nowy model ma odświeżony wygląd i zastosowano w nim szereg nowych rozwiązań technicznych wzmacniając jego sportowy charakter. W ofercie Maserati na rok 2013 nowe GranTurismo Sport zastąpi model GranTurismo S, sprzedawane dotychczas w dwóch wersjach – z przekładnią automatyczną i zrobotyzowaną, manualną skrzynią biegów.

Pod maską nowego Maserati GranTurismo Sport pracuje 4,7-litrowy silnik V8 o mocy 460 KM/338 kW i maksymalnym momencie obrotowym 520 Nm. Współpracuje z półautomatyczną przekładnią działającą w technologii MC Shift o czasie zmiany biegów skróconym do 100 ms. GranTurismo Sport rozwija prędkość 300 km/h i przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 4,7 sekundy. Wersja z automatyczną przekładnią i oprogramowaniem MC Auto Shift może rozpędzić się do 298 km/h, a sprint do setki zajmuje jej 4,8 sekundy.
Zawieszenie GranTurismo Sport zostało wyposażone w system Sport Skyhook, ewolucyjne rozwinięcie adaptacyjnego systemu kontroli amortyzatorów.

Nadwozie zyskało odświeżony wygląd – przeprojektowano przedni zderzak, by poprawić opływ powietrza i chłodzenie przednich tarcz hamulcowych, a jednocześnie uatrakcyjnić wygląd przedniej części auta za pomocą elementu ujednolicającego przestrzeń między nowymi reflektorami a tradycyjną, owalną atrapą chłodnicy. Za imponującymi, 20-calowymi obręczami Astro Design znajdziemy układ hamulcowy Brembo z 6-tłoczkowymi, niebieskimi zaciskami przy przednich tarczach i 4-tłoczkowymi przy tylnych. Tarcze hamulcowe występują w wersji rowkowanej i perforowanej i wykonano je z dwóch różnych materiałów: żeliwa i aluminium. Tył pojazdu stał się jeszcze bardziej elegancki dzięki przeprojektowanym, ciemniejszym światłom podkreślającym wygląd GranTurismo Sport. Klienci będą mogli po raz pierwszy zamówić nowy model w kolorze „Blu Sofisticato”.

Wnętrze kabiny także przeszło metamorfozę – fotele mają bardziej ergonomiczny kształt i zapewniają lepsze wsparcie dla kręgosłupa. Pasażerowie na tylnej kanapie będą mieć do dyspozycji nieco więcej miejsca. Wnętrze wykończono tapicerką ze skóry Poltrona Frau. Nowa kierownica ma również bardziej ergonomiczny kształt.

Zdjęcia: Masearti, newspress