MotoNews.pl

Światowy debiut Infiniti JX Concept stał się faktem

19 sierpnia 2011

Marka, model | ,
Infiniti JX 5

Dziś podczas konkursu elegancji w kalifornijskim Pebble Beach swoją światową premierę miał nowy, luksusowy crossover Infinti JX, który w kabinie kryje trzy rzędy foteli i może przewieźć do 7 osób. Infiniti JX dołączy do oferty marki wiosną przyszłego roku.

„JX Concept wprowadza język projektowania Infiniti na wyższy poziom. Dzieli rozwiązania stylistyczne z koncepcyjnym Infiniti Essence, jednak interpretuje te elementy w sposób odpowiedni dla rodzinnego, luksusowego crossovera” – powiedział Shiro Nakamura, wiceprezes senior i szef działu kreatywnego Infiniti. ”Począwszy od wyrazistej przedniej części, kształtu reflektorów po słupek D o łukowatym kształcie – JX Concept stanowi nową, świeżą i śmiałą odpowiedź na „grzeczne” rozwiązania, jakie dominują obecnie w segmencie luksusowych, dużych crossoverów.”

Infiniti JX Concept został zaprojektowany tak, by podkreślić przestronność kabiny i możliwość elastycznego dostosowania jej wnętrza do potrzeb pasażerów, bezpieczeństwo oraz innowacyjne rozwiązania umilające podróż. Na przykład w produkcyjnej wersji Infiniti JX drugi rząd foteli będzie można odchylić i przesunąć do przodu, by łatwiej było zająć miejsca w trzecim rzędzie. Przedstawiciele Infiniti zapewniają nawet, że będzie można pozostawić fotelik dla dzieci przypięty do jednego fotela w drugim rzędzie i mimo to wygodnie wejść do pojazdu i zająć miejsce w trzecim rzędzie, w którym zamontowano pełnowymiarowe fotele.

Poza tym Infiniti JX dysponować będzie systemem eliminacji martwego pola Blind Spot Intervention oraz systemem Backup Collision Intervention, który ułatwia parkowanie, ostrzega przed pojazdami zbliżającymi się od tyłu, a nawet może zatrzymać samochód, by uniknąć kolizji. Do tego dochodzi system audio marki Bose z 14 głośnikami i systemem Waveguide oraz zaawansowany system telematyczny Infiniti, który potrafi automatycznie zsynchronizować się z kalendarzem właściciela i poprowadzić go na miejsce spotkania.

Sercem Infiniti JX jest silnik V6, a napęd będzie przekazywany na wszystkie koła lub przednią oś za pośrednictwem sportowej, automatycznej przekładni bezstopniowej CVT. Szczegóły dotyczącej jednostki napędowej zostaną podane dopiero w momencie debiutu wersji produkcyjnej JX. Nastąpi to w listopadzie podczas Los Angeles Auto Show.

Zdjęcia: Infiniti, opracowanie: BM