MotoNews.pl

Peugeot RCZ Brownstone

16 kwietnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Peugeot RCZ- Brownstone 3

Peugeot wprowadza na rynek model Brownstone, nową edycję specjalną RCZ. Seria zostanie ograniczona do 150 egzemplarzy, z których wszystkie zostaną rozprowadzone w Niemczech. Peugeot RCZ Brownstone będzie dostępny tylko w jednym kolorze nadwozia: brązowym o wdzięcznej nazwie Guaranja Brown. Do tego dodano czarną atrapę chłodnicy, zaciski hamulcowe i dach oraz srebrne listwy nad oknami oraz srebrny pas biegnący przez maskę, dach i klapę bagażnika. Estetykę RCZ poprawiły także atletycznie wyglądające, 5-ramienne obręcze Magny Cours z lekkich stopów o średnicy 19 cali.

Wnętrze wykończono skórą Cohiba i alcantarą, których użyto na fotelach, desce rozdzielczej i panelach drzwiowych. Do standardowego wyposażenia należy także pakiet „Sport” obejmujący sportową kierownicę obitą skórą i dźwignię zmiany biegów o krótszych przełożeniach, pakiet „Komfort” oferujący przednie czujniki parkowania, automatyczny przełącznik świateł mijania i czujnik deszczu, jak również pakiet „Xenon” z dynamicznym doświetleniem zakrętów i systemem oczyszczania reflektorów. Peugeot RCZ Brownstone oferuje oprócz tego system telematyczny WIP Com 3D , a w ramach wyposażenia dodatkowego 10-kanałowy system audio marki JBL.

Napęd stanowi 1,6-litrowy silnik benzynowy THP o mocy 156 KM zużywający 6,4 l paliwa na 100 km i emitujący 149 g CO2 na kilometr.

Zdjęcia: Peugeot, opracowanie: BM