MotoNews.pl

ABT prezentuje nowy program tuningowy dla Audi Q3

13 kwietnia 2012

Kategoria | ABT  Tuning
Marka, model | ,
ABT Audi Q3 5

Pod koniec zeszłego roku ABT pozwolił nam polizać lizaka przez szybę publikując zapowiedź swojego nowego programu tuningowego dla Audi Q3, a teraz wreszcie możemy przyjrzeć się dokładniej, jakie modyfikacje proponuje niemiecki tuner dla najmniejszego crossovera Audi na rynku europejskim.

ABT przyłożył się do pracy, dzięki czemu Q3 wyposażone w 2-litrowego diesla TDI zamiast standardowych 174 KM oddaje do dyspozycji kierowcy aż 203 KM mocy, a gdy pod maską crossovera kryje się 2-litrowa jednostka benzynowa TFSI, to zamiast seryjnych 267 KM rozwija moc 208 KM.

Specjaliści z ABTa zmodyfikowali także zawieszenie i zaproponowali nowe obręcze dla Q3 w rozmiarach od 18 do 21 cali oraz dopasowane do nich, szersze ogumienie sportowe.

Nie zapomniano również o pakiecie dodatków poprawiających wygląd nadwozia. Składa się on z szeregu elementów, w tym: nowej atrapy chłodnicy i przedniego zderzaka, bardziej wyrazistych fartuchów bocznych, spojlera dachowego i nowego fartucha tylnego z miejscem na końcówki rur wydechowych w stylu quad.

Zdjęcia: ABT, opracowanie: BM