MotoNews.pl

Subaru XV Crosstrek Hybrid i nowy pojazd koncepcyjny zadebiutują w Nowym Jorku

20 marca 2013

Marka, model | ,
XV Crosstrek Hybrid 1

Amerykański oddział Subaru zapowiedział dziś, że podczas tegorocznego New York International Auto Show, które odbędzie się w dniach 29 marca – 7 kwietnia, pokaże premierowo pierwszy produkcyjny model marki z napędem hybrydowym. Będzie nim XV Crosstrek Hybrid. Poza tym wystawa w amerykańskiej metropolii ma być miejscem oficjalnego debiutu zupełnie nowego pojazdu koncepcyjnego Subaru.

Przypomnijmy, że bazowa wersja modelu Subaru XV Crosstrek zadebiutowała równo rok temu, również na New York International Auto Show. Crossover wszedł do sprzedaży w USA pod koniec zeszłego roku. Model ten, to pięciodrzwiowy pojazd bazujący na platformie Imprezy o zwiększonym prześwicie i wyposażony w szereg elementów charakterystycznych dla SUVów i terenówek (czarne okładziny, spojler dachowy, większe obręcze i opony).

Standardowo pod maską Subaru XV Crosstrek pracuje 2-litrowy silnik Boxer o mocy 148 KM, którego moc przekazywana jest na wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej przekładni manualnej lub bezstopniowej automatycznej skrzyni biegów Lineartronic. Producent nie zdradził jeszcze zbyt wielu szczegółów dotyczących napędu i listy wyposażeniowej hybrydowego wariantu XV Crosstrek. Na pewno wiemy obecnie tylko tyle, że będzie korzystać z hybrydowego układu napędowego stworzonego przez Subaru i że będzie mieć ten sam symetryczny napęd na wszystkie koła, co wersja standardowa. Więcej szczegółów poznamy dopiero 28 marca, gdyż wtedy zostaną one opublikowane na specjalnej stronie internetowej dedykowanej XV Crosstrek Hybrid.

W komunikacie prasowym dotyczącym prezentacji Subaru w Nowym Jorku znalazła się również informacja, iż na New York International Auto Show japoński producent pokaże nowy pojazd koncepcyjny. W tym przypadku Subaru jest jednak jeszcze bardziej tajemnicze – nie znamy nawet nazwy nowego konceptu, wiemy tylko, że będzie to model sportowy.

Zdjęcia: Subaru, opracowanie: BM