MotoNews.pl

Volkswagen na 31. zlocie GTI nad Woerthersee

18 maja 2012

Kategoria | Premiery  Targi
VW Worthersee5

Od ponad 30 lat „GTI Meeting nas Woerthersee” wyznacza początek wakacji w kalendarzu fanów sportowych modeli grupy Volkswagena. Na największe spotkanie fanów GTI na świecie przybywają entuzjaści z całej Europy. Podczas tegorocznego show Volkswagen prezentuje modele Polo R WRC, studium Polo R WRC Street i Golfa GTI Cabriolet i dwa inne koncepcyjne Golfy GTI.

Golf GTI Cabriolet: Fani odwiedzający zlot nad Woerthersee będą mogli zobaczyć model, który światową premierę miał podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Genewie. Sercem Golfa GTI Cabrio jest 2-litrowy silnik o mocy 210 KM/155 kW oferowany w zestawieniu z 6-biegową przekładnią manualną lub szybką przekładnią dwusprzęgłową. Golf GTI Cabriolet jest wyposażony w elektroniczną blokadę mechanizmu różnicowego XDS przy przedniej osi, 17-calowe obręcze Denver (opcjonalnie dostępne są 18-calowe „Detroit”) i nowy dyfuzor z chromowanymi końcówkami rur wydechowych.

Polo R WRC Street: Koncepcyjny pojazd ma przenosić ducha wyścigów na ulice miast. Nad Woerthersee Volkswagen prezentuje po raz pierwszy wstępną wersję wyjątkowo sportowej serii, która na rynek wejdzie w przyszłym roku. Samochód ma specjalny spojler tylny, dyfuzor, sportowe zawieszenie i ozdobne logo R-WRC na nadwoziu. Pod maską pracuje 2-litrowy silnik TSI o mocy 220 KM/162 kW.

Polo R WRC:Volkswagen Motorsport prezentuje nowe Polo R WRC – prototyp, który weźmie udział w rajdach WRC. Jego napęd stanowi 1,6-litrowy silnik TSI o mocy ok. 300 KM/220 kW zapewniający imponujące przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w ciągu 4,1 sekundy.

Golf GTI ConceptWhite: Atrakcyjne studium stylistyczne Golf GTI ConceptWhite wyróżnia się białym lakierem nadwozia w odcieniu „Oryx White matt”. Wnętrze ma kolor czarno-czerwony. Sportowe fotele pokryto skórą nappa, a elegancji dodają czerwone szwy na obiciach kierownicy, dźwigni hamulca ręcznego i podłokietników. Progi drzwiowe zaopatrzono w nakładki z logo GTI i wzorem plastra miodu – białe lub aluminiowe.

Golf GTI Black Dynamic: specjalny model stworzony przez młodych ludzi odbywających praktyki zawodowe w Volkswagenie – więcej na ten temat w osobnym artykule o Volkswagenie Golfie GTI Black Dynamic.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM