Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.04

Volkswagen Golf

VW Golf '2003VW Golf '2003VW Golf '2003VW Golf '2003

Kompaktowy Volkswagen Golf jak chyba żaden inny model Volkswagena rozsławił te niemiecką firmę na całym świecie. Począwszy od pierwszej generacji tego auta uznawane jest ono za wzorzec w segmencie C i chociaż konkurencja na rynku z roku na rok staje się coraz silniejsza, pozycja Golfa zdaje się niezachwiana.

Sukces, jaki odnosi ten model, zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu nakładowi pracy towarzyszącemu każdej jego kolejnej generacji. Wszystkie elementy konstrukcji są tak dokładnie przemyślane, że nawet po latach samochód nie sprawia większych problemów swemu właścicielowi. Krótko mówiąc, naprawdę godny polecenia pojazd.

Golf produkowany jest od 1974 roku i doczekał się już wielu kolejnych generacji, a jego pierwsze modele są już oficjalnie uważane za "oldtimery".

Jego sylwetka została zaprojektowana przez włoskiego projektanta Giugiaro, a w kolejnych latach aktualizowano ją, dbając jednak, aby była dość konserwatywna i pozbawiona stylistycznych "fajerwerków".

Ceny nowych modeli

Volkswagen Golf - Fotogalerie

Ostatnie 30 wiadomości związane z Volkswagen Golf:

Co najczęściej psuje się w Volkswagenach?

Co najczęściej psuje się w Volkswagenach? Dwie dekady temu Volkswagen dla wielu kierowców był synonimem niemieckiej solidności, precyzji i trwałości. W Polsce dobrą opinię marka zawdzięcza przede wszystkim Golfowi, który przez wiele generacji był czołowym reprezentantem swojego segmentu - niedrogim, niezawodnym i całkiem komfortowym.

Volkswagen rozpoczął sprzedaż Golfa GTI TCR

Volkswagen-Golf-GTI-TCRGolf GTI TCR, prawdziwie sportowy samochód dysponujący silnikiem o mocy 213 kW/290 KM, jest już w sprzedaży. Auto może osiągać prędkość maksymalną wynoszącą 260 km/h i jest standardowo wyposażone w 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów ...

Przekładnia DSG zapoczątkowała w Europie popularność automatycznych skrzyń biegów

Przekładnia DSG zapoczątkowała w Europie popularność automatycznych skrzyń biegów DSG produkcji Volkswagena dała początek stosowaniu automatycznych przekładni w samochodach kompaktowych. W 2003 roku w Golfie R32 Volkswagen po raz pierwszy zastosował seryjnie dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Dwie premiery Golfa GTI - stażyści prezentują opracowane przez nich studyjne wersje Golfa

Golf-GTI-Next-Level 1Dzisiaj jest dzień, na który dwie grupy praktykantów czekały od dawna. Ich prototypowe Golfy zadebiutowały podczas 37. zlotu miłośników GTI. Każdego roku dziesiątki tysięcy fanów samochodów przyjeżdża nad WĂśrthersee, aby wziąć udział w ...

Premiera nowej, topowej wersji Golfa GTI podczas spotkania fanów GTI nad Worthersee

Premiera nowej, topowej wersji Golfa GTI podczas spotkania fanów GTI nad Worthersee Golf GTI TCR, którego debiut zaplanowano na koniec 2018 roku, dysponuje mocą 213 kW/ 290 KM i zapewnia doskonałą trakcję dzięki blokadzie mechanizmu różnicowego przedniej osi.

Nowy Golf Sportsvan już dostępny w przedsprzedaży

VW-Golf-Sportsvan 6We wrześniu podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) Volkswagen zaprezentował Golfa Sportsvana po liftingu. Model ten jest wyposażony w jeszcze więcej systemów asystujących oraz w sprzęt multimedialny nowej generacji (w ...

Pozostałe artykuły ...