MotoNews.pl

cVW Golf GTI Black Dynamic: czarny, dynamiczny, unikalny

18 maja 2012

Kategoria | Premiery  Tuning
Marka, model | ,
Golf GTI Black Dynamic 5

Czarny jak noc z czarno-czerwonym wnętrzem, silnikiem TSI o mocy 360 KM/265 kW i obniżonym zawieszeniem sportowym – Volkswagen Golf GTI Black Dynamic robi wrażenie. Dziewięciu praktykantów pracujących w siedzibie Volkswagena i reprezentujących cztery różne profesje stworzyło tego jedynego w swoim rodzaju Golfa w ciągu zaledwie siedmiu miesięcy.

Jednym z wyróżników modelu są wykonane ręcznie litery GTI umieszczone na drzwiach i klapie bagażnika. Kolejnym jest system audio o mocy 1800 wat w bagażniku, widoczny z zewnątrz przez specjalną szybę wykonaną z pleksiglasu. System audio został uzupełniony o dziewięć głośników.

Dokonując personalizacji Volkswagena Golfa zespół praktykantów Volkswagena, w skład którego weszły cztery kobiety i pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat, kierował się mottem: „sportowa jazda”. Wszystkie stuningowane komponenty Volkswagena Golfa GTI Black Dynamic zostały wykonane przez praktykantów: sportowe fotele obite czarno-czerwoną alcantarą i skórą, wykończenia drzwi od strony kabiny z dekoracyjnymi, czerwonymi szwami, nadwozie polakierowane na kolor głębokiej, metalicznej czerni z naklejką w odcieniu antracytowym, jednostka kontrolna silnika i przekładni, stuningowana tak, by uzyskać dodatkowe 150 KM mocy, potężny układ wydechowy i układ hamulcowy z ośmiotłoczkowymi zaciskami na tarczach.

Volkswagen Golf GTI Black Dynamic właśnie świętuje swoją światową premierę podczas trzydziestego pierwszego zlotu fanów GTI nad austriackim jeziorem Woerthersee.

Zdjęcia: Volkswagen, opracowanie: BM