MotoNews.pl

Nowy Mercedes-Benz SLS AMG GT

środa, 06 czerwca 2012

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery
Mercedes SLS AMG GT5

Nowy Mercedes-Benz SLS AMG GT odznacza się lepszą dynamiką jazdy i jeszcze lepiej zachowuje się na torze wyścigowym. Producent podniósł poprzeczkę oferując klientom maksymalną moc 591 KM/435 kW, zoptymalizowaną, 7-biegową przekładnię AMG SPEEDSHIFT DCT 5/30 i przeprojektowane zawieszenie AMG RIDE CONTROL Performance. Mercedes-Benz SLS AMG GT będzie dostępny zarówno w wariancie Coupe, jak i jako Roadster. Nowością w modelu jest także wysokiej jakości tapicerka skórzana AMG designo Exclusive STYLE. Pojazd prezentuje się niezwykle „męsko” i atletycznie z przyciemnionymi reflektorami i światłami tylnymi, czerwonymi zaciskami hamulcowymi i nowym wyglądem nadwozia.

Wracając do jednostki napędowej: 6,3-litrowy silnik V8 AMG oferuje kierowcy maksymalny moment obrotowy 650 NM i rozpędza Mercedesa SLS AMG GT z miejsca do 100 km/h w 3,7 sekundy, a prędkość 200 km/h samochód osiąga po 11,2 sekundy.

Wspomniane już zawieszenie AMG RIDE CONTROL Performance pracuje w trzech trybach: „Comfort”, łagodzącym nieco sztywność sprężyn i amortyzatorów, „Sport”, rekomendowanym zwłaszcza do jazdy po mniej komfortowych drogach lub np. Północnej Pętli Nürburgring i „Sport plus”, spisującym się najlepiej przy sportowym stylu jazdy na drogach/torach o gładkiej powierzchni.

Mercedes-Benz SLS AMG GT jest standardowo wyposażony w opony w rozmiarze 265/35 R 19 z przodu i 295/30 R 20 z tyłu, zamontowanych na lekkich, 10-ramiennych obręczach.

Model pojawi się na rynku europejskim w październiku tego roku.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM

Dodaj komentarz