MotoNews.pl

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series

piątek, 09 listopada 2012

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Premiery
SLS AMG Coupe Black 16a

Mercedes AMG zaprezentował dziś supersportową wersję „gull winga”, czyli nowy model SLS AMG Coupe Black Series. Inspirowany wyścigowym wariantem SLS AMG GT3 pojazd może pochwalić się zapierających dech w piersiach designem, niezwykłą dynamiką jazdy i lekką konstrukcją.

SLS AMG Coupe Black Series waży zaledwie 1550 kg, o 70 kg mniej od Mercedesa-Benz SLS AMG. Taki wynik udało się uzyskać dzięki zastosowaniu wielu elementów z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Tą techniką wykonano m.in.: maskę silnika, panel za sportowymi, kubełkowymi fotelami AMG, ukośne wsporniki pod podwoziem i rurę reakcyjną między silnikiem a przekładnią.

Pod maską kryje 6,3-litrową jednostkę V8 o mocy 631 KM dostępnej od 7400 obr./min (w porównaniu z poprzednią wersją moc SLS AMG Coupe Black Series wzrosła o 60 KM) i przyspieszającą dynamiczną SLSkę z miejsca do 100 km/h w 3,6 sekundy. Silnik ten generuje maksymalny moment obrotowy 635 Nm. Prędkość maksymalna sportowego modelu to 315 km/h.

Mocnymi stronami Mercedesa-Benz SLS AMG Coupe Black Series są także:

  • wyczynowe zawieszenie typu „coil over” AMG Ride Control,
  • wyczynowy układ hamulcowy AMG z tarczami z ceramicznego kompozytu o wymiarach 402 x 39 mm z przodu i 360 x 32 mm z tyłu,
  • obręcze z lekkich stopów AMG o zoptymalizowanej wadze,
  • nowe, sportowe ogumienie,
  • kontrolowana elektronicznie blokada tylnego mechanizmu różnicowego AMG i
  • 7-biegowa, sportowa, dwusprzęgłowa przekładnia AMG Speedshift DCT.

Samochód ma także tytanowy układ wydechowy AMG.

Design Mercedesa-Benz SLS AMG Coupe Black Series nawiązuje do wyścigowego modelu SLS AMG GT3. Pojazd ma poszerzone nadkola, dzięki czemu mieszczą się pod nimi sportowe opony o średnicy 275 mm i 325 mm. Przyciemnione reflektory i ich czarne oprawy nadają SLS AMG Coupe Black Series muskularny i agresywny wygląd. Model zyskał także fartuch przedni o zoptymalizowanym kształcie i tylny fartuch z włókna węglowego z dyfuzorem oraz dodatkowe panele na progach bocznych. Na wszystkich tych elementach znalazły się wstawki z włókna węglowego. Powiększone wloty powietrza zapewniają dodatkowe chłodzenie potężnej jednostce napędowej.

Opcjonalnie AMG oferuje również dla tego modelu pakiet poprawiający aerodynamikę nadwozia. Obejmuje on: regulowane skrzydło tylne z włókna węglowego w stylu SLS AMG GT3, dokładkę na spojler tylny i elementy z włókna węglowego na fartuchu przednim.

Wnętrze wyposażono w tapicerkę z Alcantary (czarną lub czarno-czerwoną), wyczynową kierownicę AMG Performance o spłaszczonej dolnej części, wykończenia z włókna węglowego, czerwone pasy bezpieczeństwa i wspomniane już, sportowe fotele kubełkowe. Wymontowano za to system multimedialny Comand APS, by zmniejszyć wagę pojazdu, ale w zamian pojazd wzbogacił się o system audio Bang&Olufsen BeoSound AMG ze wzmacniaczem 1000 W i 11 głośnikami.

Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series pojawi się w sprzedaży w czerwcu przyszłego roku.

Zdjęcia: Mercedes-Benz, opracowanie: BM

Dodaj komentarz