MotoNews.pl

Jeep Wrangler Mountain wchodzi do sprzedaży w Europie

14 czerwca 2012

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Jeep Wrangler Mountain 4

Nowa limitowana edycja Jeepa Wranglera bazująca na wersji wyposażeniowej Sport już dotarła do europejskich salonów sprzedaży i jest oferowana zarówno w wariancie dwu-, jak i czterodrzwiowym. Jeep Wrangler Mountain zadebiutował w marcu na genewskim salonie motoryzacyjnym, a teraz zaczyna trafiać do rąk klientów.

Napędza go wydajny, 2,8-litrowy turbodiesel o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 460 Nm w przedziale 1600-2000 obr/min, współpracującym z pięciostopniową przekładnią automatyczną z systemem manualnego sterowania Electronic Range Select (ERS) lub z 6-biegową przekładnią manualną. Drugą opcją napędową jest 3,6-litrowy silnik V6 Pentastar „ożeniony” z 5-biegową przekładnią automatyczną.

Czym wyróżnia się Jeep Wrangler Mountain? Jego lista wyposażeniowa jest długa, a znalazły się na nie m.in.: akcesoria marki Mopar (np. klapka wlewu paliwa, dywaniki z wzorem bieżnika opon terenowych, klamki wewnętrzne drzwi), specjalna naklejka na masce silnika z koordynatami położenia geograficznego, atrapa chłodnicy i 17-calowe lakierowane obręcze kół w kolorze Mineral Gray, rurowe stopnie boczne, fotele obite tkaniną w tonacji brązowo-szarej Slate Grey z ozdobnymi ściegami i haftowanym na oparciach logo „Mountain”, skórzana kierownica z przyciskami sterowania systemem audio, komplet dachów Dual Top (dach twardy i dach miękki), system multimedialny UConnect® oraz pakiet Winter&Sound Group, w skład którego wchodzą elektrycznie podgrzewane fotele oraz 6-głośnikowy system nagłośnienia Infinity ze wzmacniaczem o mocy 386 W.

Stworzony, aby stawiać czoła najtrudniejszym szlakom off-roadowym Jeep Wrangler Mountain wyposażony został we wzmocnione mosty napędowe Dana 30 (przedni) oraz Dana 44 (tylny). Legendarną dzielność terenową zapewnia standardowa, dwustopniowa skrzynka rozdzielcza Command-Trac® o przełożeniu reduktora 2,72:1.

Klienci będą mogli zamówić Jeepa Wranglera Mountain w kolorze czarnym, jasnobiałym, pomarańczowym, ciemnozielonym lub zupełnie nowym, jasnozielonym Gecko.

Zdjęcia: Jeep, opracowanie: BM