MotoNews.pl

Volkswagen rozszerza ofertę – Polo, Golf i Touran w wersji CityLine

02 lipca 2012

VW Polo

Oferta Volkswagena została dziś wzbogacona o specjalną linię CityLine dla modeli Polo, Golf oraz Touran. Linia ta została oparta na bazowej wersji Trendline, wyróżnia się jednak bogatszym wyposażeniem oraz atrakcyjniejszą ceną. Dla bardzo wymagających klientów, w ofercie pozostają specjalne wersje Optimum bogato wyposażonych Polo, Golfa, Jetty oraz Passata.

W połowie lutego Volkswagen wprowadził do oferty Tiguana CityLine, samochód cieszy cię olbrzymią popularnością wśród klientów. Sukces ten przełoży się na wprowadzenie wersji CityLine także dla Polo, Golfa i Tourana.

Polo CityLine w stosunku do bazowej wersji dodatkowo wyposażone jest w klimatyzację Climatic, system radiowy RCD 210 z odtwarzaczem płyt CD/MP3, lakierowane lusterka i klamki w kolorze nadwozia, a także światła do jazdy dziennej. Cena tak wyposażonego Polo CityLine z silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 60 KM wynosi 42.990 zł.

Zdecydowanym liderem sprzedaży wśród modeli Volkswagena jest Golf. Samochód ten jest także najlepiej sprzedającym się autem w swoim segmencie. Wersja Cityline dodatkowo wzmocni jego pozycję. Wyposażony w klimatyzację Climatic, system radiowy RCD 210 z odtwarzaczem płyt CD/MP3, ESP, podłokietnik, kierownicę oraz dźwignię hamulca ręcznego i drążek zmiany biegów obszyte skórą, a także lusterka i klamki lakierowane w kolorze nadwozia VW Golf w odmianie 5-drzwiowej kosztuje 54.990 zł (z silnikiem benzynowym 1.4 80 KM). Dostępne są także wersje CityLine Golfa z silnikiem 1.2 TSI 105 KM (także w wersji BlueMotion Technology, m.in. z systemem Start-Stop) oraz 1.6 TDI 90 KM.

Kolejnym modelem, który rozszerzy gamę wersji specjalnych CityLine jest Touran, który z silnikiem 1.2 TSI kosztuje 72.990 zł. Wyposażenie standardowe zawiera automatyczną klimatyzację dwustrefową Climatronic, system radiowy RCD 310 z odtwarzaczem płyt CD/MP3, czujniki parkowania z przodu i z tyłu, system parkowania Park Assist 2.0, podłokietnik, kierownicę oraz dźwignię hamulca ręcznego i drążek zmiany biegów obszyte skórą, tempomat, a także 16 calowe felgi ze stopów metali lekkich. Touran w wersji CityLine dostępny będzie także w połączeniu z silnikami 1.2 TSI o mocy 105 KM z pakietem BlueMotion Technology, a także dwoma silnikami Diesla TDI o pojemności 1.6 l o mocach 90 i 105 KM.

Tiguan CityLine bazuje na wersji Trend&Fun. Oferowany jest z czterema silnikami: z dwoma benzynowymi TSI o mocach 122 i 160 KM oraz z dwoma jednostkami wysokoprężnymi o mocach 110 i 140 KM. Podstawowa cena Tiguana CityLine wynosi 83.990 zł. Wyposażenie standardowe wersji Trend&Fun zawiera m.in. przednie fotele z regulacją wysokości, światła do jazdy dziennej, ESP, elektroniczny hamulec postojowy z funkcją Auto-Hold, komputer MFA Plus, system radiowy RCD 310 z odtwarzaczem płyt CD/MP3 oraz obręcze aluminiowe 16” Portland. W wersji CityLine wyposażenie zostało wzbogacone o automatyczną klimatyzację dwustrefową Climatronic, trójramienną kierownicę obszytą skórą, asystenta parkowania Park Assist 2.0 oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu z wizualizacją na ekranie radia lub nawigacji.

Zdjęcia: Volkswagen