MotoNews.pl

Cactus Chair – technologia Airbump Citroena na Design Week 2016 w Mediolanie

20 kwietnia 2016

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Citroen-Design-Week-2016

Podczas tegorocznej edycji Design Week w Mediolanie marka Citroen zaprezentował ekscytujące połączenie designu i technologii w postaci unikatowego przedmiotu -„Cactus Chair”. Został on zaprojektowany przez słynnego włoskiego projektanta Mario Belliniego, którego zainspirowała technologia Airbump zastosowana w Citroenie C4 Cactus. Marka Citroen wykorzystała to ważne wydarzenie w świecie designu, by pokazać swoją kreatywność stylistyczną poprzez ekspozycję dwóch modeli o nowoczesnej i śmiałej linii: C4 Cactus W i Concept E-MEHARI styled by Courreges.

Od Citroena C4 Cactus… do „Cactus Chair”

Citroen C4 Cactus to niepowtarzalny i nowoczesny samochód łączący śmiałe rozwiązania z kreatywnością. Na tle innych samochodów wyróżnia się oryginalnymi osłonami Airbump, o wyrazistej stylistyce podkreślającej czystą i płynną linię tego crossovera. Ten oryginalny element stylistyczny stanowi rewolucję w kanonach samochodowych. Jest również inspirującą innowacją – włoski architekt i projektant Mario Bellini pokazał, jak może wyglądać jego interpretacja w świecie mebli.

Designerski mebel kładzie nacisk na kreatywność i technologie w służbie komfortu. Inspiracją dla tego przedmiotu, wiernie oddającego ducha marki Citroen była technologia Airbump, stworzona z myślą o samochodach. Ta elastyczna osłona z termoplastycznego tworzywa uretanowego, która ma chronić nadwozie przed drobnymi, codziennymi stłuczkami, zawiera pęcherzyki powietrza i jest łatwa w utrzymaniu.

Zaintrygowany i zafascynowany tą technologią mediolański architekt Mario Bellini postanowił ją wykorzystać w innej dziedzinie, tworząc wykorzystywany na co dzień przedmiot o śmiałej formie. Architekt znalazł wiele wspólnych punktów pomiędzy wnętrzem samochodu i domu: drzwi, siedzenia, okna… „

Dlatego właśnie, kiedy firma Citroen Italia pokazała mi technologię Airbump, dotykając osłon, od razu pomyślałem, że warto zaprojektować nowe krzesło, które miałoby lekkość krzesła wykonanego z plastiku, a jednocześnie oferowałoby komfort krzesła tapicerowanego” – wyjaśnia Mario Bellini, który wpadł na pomysł wykorzystania technologii pęcherzyków powietrza do stworzenia rewolucyjnego mebla…

Tak powstało to krzesło o paradoksalnej nazwie „Cactus Chair”, łączące piękno i funkcjonalną prostotę.