MotoNews.pl

Bentley Mulsanne Convertible Concept – najbardziej elegancki kabriolet na świecie

20 sierpnia 2012

Mulsanne Convertible 3

Od czasu debiutu podczas konkursu elegancji w Pebble Beach w 2009 roku Mulsanne stanowi uosobienie modelu Grand Touring w interpretacji Bentleya, łącząc elegancję, luksusowy charakter uzyskany dzięki ręcznym wykończeniom z mocą i sportowym zacięciem.

Teraz, prezentując koncepcyjnego Mulsanne Convertible, projektanci Bentleya powalają nam rzucić okiem na potencjalną przyszłość okrętu flagowego marki. Stworzony z myślą o motoryzacyjnych koneserach poszukujących współczesnego wzornictwa w najlepszym wydaniu, prestiżu i ekskluzywności Mulsanne Convertible Concept jest w zamyśle brytyjskiego producenta najbardziej eleganckim i wyszukanym kabrioletem na świecie. Nowy, luksusowy kabriolet będzie mógł przewieźć do czterech osób.

Pełna gracji sylwetka Mulsanne Convertible Concept to połączenie sportowego charakteru i elegancji, wyraziście zarysowanych linii z muskularnymi wypukłościami przywodzącymi na myśl moc i ruch. Wykończenia w przestronnej, lecz zachowującej intymny charakter kabinie były inspirowane wyglądem luksusowych, sportowych łodzi motorowych.

Wolfgang Dürheimer, członek zarządu Bentleya i dyrektor wykonawczy tak wypowiedział się na temat nowego konceptu:

“Nowoczesna, luksusowa, zaawansowana pod względem technologicznym limuzyna Mulsanne to idealna baza do stworzenia najbardziej eleganckiego kabrioletu na świecie. Convertible Concept zwiększy atrakcyjność rodziny Mulsanne i pozwoli Bentleyowi wejść na nowe, rozwijające się rynki.”

Modele ze składanym dachem stanowią stały element w historii marki Bentley od czasów jej założenia w 1919 roku. Począwszy od wywodzących się z wyścigów samochodowych pojazdów napędzanych 3-litrowymi silnikami z lat dwudziestych XX w., przez Park Ward S1 Drophead Coupe z lat pięćdziesiątych, model Corniche, aż po nowoczesne modele, takie jak Azure – Bentley oferował szereg ciekawych kabrioletów. Miejmy nadzieję, że i nowy Mulsanne Convertible Concept w końcu trafi do salonów sprzedaży w formie produkcyjnej. Na razie możemy podziwiać jedynie pierwsze szkice nowego, koncepcyjnego pojazdu Bentleya.

 

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM