MotoNews.pl

Premiery Bentley’a podczas Goodwood Festival of Speed

13 czerwca 2012

Bentley Mulsanne Mulliner

Jak zapowiada brytyjski producent, ekscytujący zupełnie nowy Bentley będzie mieć swoją światową premierę podczas tegorocznego Goodwood Festival of Speed. Łączący niezwykłe osiągi z wyjątkowym luksusem typowym dla marki, nowy model ma wziąć za równo udział w Supercar Run na wzgórzu Goodwood, jak i pojawić się na specjalnym stoisku Bentleya. Na stanowisku tym zobaczyć będzie można różne współczesne i klasyczne pojazdy Bentleya. Goodwood Festival of Speed trwać będzie od 29 czerwca do 1 lipca.

Impreza będzie także miejscem brytyjskiego debiutu koncepcyjnego SUVa EXP 9 F. Jest to efekt pierwszych prób podjętych przez producenta w celu stworzenia najszybszego i najbardziej luksusowego SUVa na świecie.

Kolejnym debiutantem ze stajni Bentley’a na Goodwood Festival of Speed będzie model Muslanne w specyfikacji Mulliner Driving (Mulsanne MDS) – nowa edycja flagowego okrętu Bentley’a skupiona na potrzebach kierowcy. Pojazd wyposażono w sportowe zawieszenie, podobnie ustawiono układ kierowniczy. Mulsanne MDS ma także 21-calowe obręcze z lekkich stopów i wnętrze ze skórzaną tapicerką wykończoną szwami układającymi się we wzór karo.

Na stoisku Bentley’a pojawi się również nowy Continental GT V8 z zupełnie nowym, 4-litrowym silnikiem biturbo V8 o mocy 507 KM i maksymalnym momencie obrotowym 660 Nm. Continental GT V8 rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,8 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 303 km/h.

Kolejną atrakcją przygotowaną przez Bentley’a na Goodwood Festival of Speed będą dwa pojazdy startujące niegdyś w wyścigach Le Mans: Bentley Speed 8, który w 2003 roku zwyciężył w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz „Birkin Blower” z lat 20. XX w. Goście festiwalu będą mieli okazję spotkać na stoisku Bentley’a legendę Le Mans, Dereka Bella, rajdowego mistrza świata Juhę Kankkunena i Guya Smitha, który zasiadał za kierownicą zwycięskiego Bentleya Speed 8 w 2003 roku.

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM