MotoNews.pl

Bentley Birkin Mulsanne

21 stycznia 2014

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Bentley Mulsanne 9

Nobliwa, brytyjska marka Bentley przygotowała limitowaną edycję modelu Mulsanne o nazwie „Birkin” przeznaczoną dla klientów z Europy.

Inspiracją do powstania, tej specjalnej wersji był Sir Henry ‘Tiger’ Tim Birkin – legendarny „Bentley Boy”, który w latach 20 i 30 XX w. podróżował po całej Europie i ścigał się w bentleyach.

Limitowaną edycję Birkin Mulsanne ograniczono do zaledwie 22 egzemplarzy. Będą dostępne w trzech kolorach nadwozia: białym Ghost White, niebieskim Fountain Blue i szafirowym Dark Sapphire. Samochód wyróżniają numerowane plakietki na progach drzwiowych, 21-calowe obręcze z lekkich stopów przypominające komponenty z koncepcyjnej wersji modelu Mulsanne oraz trójwymiarowe logo „Flying B” wyszyte na zagłówkach foteli i w formie intarsji w przedniej części kabiny oraz na stolikach piknikowych w tyle. Nabywcy otrzymają także specjalny zestaw toreb podróżnych i walizek. Wszystkie wykonano ręcznie, ponumerowano i dopasowano wyglądem do wystroju wnętrza kabiny Birkin Mulsanne.

Oczywiście limitowana edycja posiada wszystkie komfortowe i ciekawe elementy wyposażenia standardowego Mulsanne, takie jak: tryb sportowy w systemie Drive Dynamics Control, skórzana tapicerka z ozdobnymi szwami na fotelach i panelach drzwiowych oraz metalowe elementy dekoracyjne we wnętrzu, czy 8-calowe ekrany LCD wbudowane w tyły zagłówków przednich foteli, na których można oglądać filmy dotwarzane w odtwarzaczu DVD. Samochód ma także połączenie wi-fi, system audio marki Naim i iPady wbudowane w stoliki piknikowe.

 

Zdjęcia: Bentley, opracowanie: BM