MotoNews.pl

Volvo V40 Pirelli Edition

15 maja 2013

Kategoria | Heico Sportiv  Tuning
Marka, model | ,
Volvo V40 Pirelli 8

Firma tuningowa Heico Sportiv zaprezentowała seksowną wersję Volvo V40 w edycji specjalnej z okazji 50-lecia działalności w Niemczech producenta opon Pirelli. Obydwa przedsiębiorstwa współpracują ze sobą już od czterech lat, a wyjątkowe V40 ma być świadectwem, że ta kolaboracja jest niezwykle udana.

Pomińmy jednak na razie ogumienie i zajrzyjmy pod maskę nietypowego Volvo V40. Znajduje się tam 1,6-litrowy silnik turbo, który dzięki specjalistom z Heico Sportiv zwiększył swoją moc o 33%. Jego możliwości zwiększyły się ze 150 KM mocy i 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego do 200 KM mocy i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka zwyżka wystarcza, by samochód mógł się rozpędzić z miejsca do 100 km/h w czasie 7,9 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 230 km/h.

jeśli chodzi o stronę wizualną, to Volvo V40 Pirelli Edition wyróżnia się oczywiście przede wszystkim „obuwiem”. Obręcze mają kolor czarno-srebrny i średnice 19 cali. Zamontowano na nich słynne opony Pirelli P Zero. Nadwozie Volvo pokryto czarnym lakierem, a progi boczne i fragmenty dolnej części przodu auta mają kolor czerwony i przyciągają uwagę do kół. Heico Sportiv zafundowało V40 nowy spojler przedni i fartuch tylny oraz nowy układ wydechowy z końcówkami rur typu „quad”.

Wnętrze wykończono materiałami w kolorze czarnym (tworzywo sztuczne, alcantara i tkaniny), które również zestawiono z dekoracyjnymi, czerwonymi elementami (obszycia dywaników, szwy tapicerki, czerwony fragment kierownicy. Na pedałach gazu, hamulca i sprzęgła pojawiły się nakładki z aluminium.

Zdjęcia: autoevolution.com, opracowanie: BM