MotoNews.pl

Lamborghini Gallardo LP 560-4 i LP 570-4 Edizione Tecnica: światowa premiera w Paryżu

27 września 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium  Targi
Lamborghini 3

Podczas rozpoczynającego się dziś Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu Lamborghini zaprezentowało jeden z najbardziej udanych supersportowych modeli w całej swojej historii w zupełnie nowych odsłonach – bardziej agresywnej i jeszcze bardziej ekstremalnej. Nowe modele to Gallardo LP 560-4 i LP 570-4 Edizione Tecnica.

Gallardo LP 560-4 wyposażone w stały napęd na wszystkie koła ma zmodyfikowane nadwozie z przednią i tylną częścią o nowym wyglądzie. Natomiast topowe model w linii Gallardo: LP 570-4 Superleggera i LP 570-4 Spyder Performante będą oferowane również w wariancie Edizione Tecnica.

Wszystkie nowe odmiany Gallardo będą dostępne w sprzedaży poczynając od listopada tego roku.

Nowe Lamborghini Gallardo LP 560-4
Unikalny design o liniach jakby wyciętych brzytwą to jeden z najważniejszych czynników, które zaważyły na sukcesie Gallardo. Jak dotąd fabrykę w Sant’Agata Bolognese opuściło już prawie 13 000 egzemplarzy tego luksusowego supersamochodu.

Design Gallardo został teraz szczególnie podkreślony w nowym modelu LP 560-4. Nowy przód nadwozia charakteryzują trójkątne i trapezoidalne formy – dwa kształty typowe dla języka projektowania preferowanego przez włoskiego producenta. Przód podzielony ukośnymi elementami w kolorze nadwozia i czerni wydaje się szerszy i mocniejszy. Większe wloty powietrza także wyglądają inaczej.

Pojazd zaopatrzono w 19-calowe obręcze „Apollo polished” pokryte czarnym, matowym lakierem, z ramionami w kolorze polerowanego srebra.

Nowy jest także dynamiczny tył nadwozia. Oczywiście tu także zauważymy komponenty w kształcie trójkątów i trapezów. Wylot powietrza z jednostki napędowej został poszerzony, dzięki czemu silnik ma lepszą charakterystykę termodynamiczną.

Opcjonalne dostępny będzie także nowy pakiet Style, w skład którego wchodzi spojler frontowy z dolną częścią pokrytą błyszczącym, czarnym lakierem, nowa atrapa chłodnicy i poprzeczny element w wykończeniu tyłu samochodu, które nadają Gallardo LP 560-4 jeszcze potężniejszy wygląd.

Nowe Gallardo LP 570-4 Edizione Tecnica
Gallardo LP 570-4 Superleggera i LP 570-4 Spyder Performante zajmują miejsce na szczycie swojej linii modelowej dzięki designowi skoncentrowanemu na obniżeniu masy pojazdu, naprawdę imponującym osiągom i purystycznemu wyglądowi.

W wersji Edizione Tecnica mają dodatkowo zamontowane na stałe tylne skrzyło oraz tarcze hamulcowe wykonane z kompozytu włókna węglowego i ceramiki. Wyróżnia je niska masa przy wyjątkowej trwałości.
Edizione Tecnica oferuje trzy nowe, opcjonalne połączenia kolorów dostępne tylko w tej wersji. W każdej z tych dwukolorowych kombinacji, dach i przednie wloty powietrza lakierowane są w kontrastowym kolorze. Dostępne połączenia to:

  • matowe, czarne nadwozie z pomarańczowymi słupkami i przednimi wlotami powietrza,
  • białe nadwozie z pomarańczowymi słupkami i przednimi wlotami powietrza,
  • pomarańczowe nadwozie z czarnymi słupkami i przednimi wlotami powietrza.

Oprócz tego nowe modele Gallardo można spersonalizować za pomocą programu „Ad Personam” oferowanego już wcześniej przez Lamborghini.

Nowe LP 560-4 i Edizione Tecnica przeznaczona dla modeli LP 570-4 Superleggera i Spyder Performante podkreślają, także wyglądem, różnice w rozwiązaniach technicznych i charakterze doświadczenia płynącego z jazdy różnymi wersjami Gallardo. Oprócz Gallardo z napędem na wszystkie koła Lamborghini nadal będzie jednak oferować warianty z napędem na tylną oś: Gallardo LP 550-2 Coupe i Spyder.

Zdjęcia: Lamborghini, newspress, opracowanie: BM