MotoNews.pl

Nowa Mazda6 – zdjęcia z paryskiej premiery

03 października 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Mazda6 8a

W Paryżu Mazda chwali się swoim nowym okrętem flagowym i to od razu w dwóch wersjach: sedan (wariant Mazda6 Sedan mieliśmy już okazję zobaczyć latem na show w Moskwie) i Sport Kombi. Nowa Mazda6 korzysta z szerokiego zakresu technologii SKYACTIV i systemu odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP.

Japoński producent zrewidował również gamę silnikową, wzmacniając jednostki napędowe, a jednocześnie zmniejszając ich zapotrzebowanie na paliwo. Nowa Mazda6 będzie oferowana z dwoma dieslami i trzema jednostkami benzynowymi o mocy w zakresie od 145 KM do 192 KM i maksymalnym momencie obrotowym w zakresie: 210-420 Nm. Silniki współpracują z 6-biegową skrzynią automatyczną SKYACTIV-Drive lub 6-biegową przekładnią manualną SKYACTIV-MT. Zgodnie z zapewnieniami producenta trzecia generacja Mazdy6 w swej najoszczędniejszej wersji zużywa tylko 3,9 l paliwa na 100 km i emituje 104 g CO2/km, oferując jednocześnie wysoki poziom osiągów.

Podwozie i karoserię Mazdy6 usztywniono używając w tym celu więcej wysokowytrzymałej stali. Inżynierzy z Mazdy popracowali także nad układem kierowniczym i zawieszeniem, co zaowocowało większą zwrotnością pojazdu przy małych prędkościach i lepszą stabilnością przy dużych prędkościach. Nadwozie Mazdy6 stało się bardziej opływowe, a kabinę dodatkowo wyciszono, by pasażerowie mogli podróżować w naprawdę komfortowych warunkach. Zapewniają im to także najnowsze technologie informacyjno-rozrywkowe, w tym system dźwięku przestrzennego marki Bose z 11 głośnikami.

Stylistycznie model utrzymany jest w konwencji wyznaczonej przez filozofię designu „KODO – dusza ruchu” inspirowaną ruchami dzikich zwierząt. W stylu tym projektanci stawiają na dynamikę i poczucie sprawności fizycznej. Nowa Mazda6 jest także oferowana w czterech nowych kolorach nadwozia: metalicznym czerwonym, niebieskim, szarym i czarnym.

Zapraszamy także do lektury szczegółowej prezentacji nowej Mazdy6.

Zdjęcia: Mazda, newspress, opracowanie: BM