MotoNews.pl

Opel ADAM – światowa premiera nowego, stylowego modelu miejskiego

03 października 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Opel Adam 18

Opel poszalał z okazji światowej premiery swojego nowego, miejskiego modelu o nazwie ADAM podczas motoryzacyjnego show w Paryżu. By symbolicznie przedstawić nieograniczone możliwości personalizacji samochodu umieścił jego egzemplarze nawet na suficie nad wystawowym stoiskiem.

Opel ADAM to trzydrzwiowy pojazd o długości niemal 3,7 metra i szerokości 1,72 m. Jego osie rozstawiono w odległości 2311 mm, a koła w odległości 1485 mm z przodu i 1478 mm z tyłu. Oferuje miejsce dla czterech osób. Nadwozia wyróżnia się śmiałą stylistyką i wieloma możliwościami dostosowania jego wyglądu do upodobań właściciela. We wnętrzu znajdziemy natomiast najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym nowy system informacyjno-rozrywkowy IntelliLink integrujący z samochodem smartfony (pracujące w systemie operacyjnym Android i Apple iOS), co zapewnia kierowcy stały dostęp do aplikacji internetowych.

Kierowca może także liczyć na wsparcie systemu Park Assist najnowszej generacji, układu kierowniczego ze wspomaganiem i wysokoczułym trybem pracy CITY, systemu ESP najnowszej generacji i dodatkowych funkcji takich, jak asystent ruszania na wzniesieniach (Hill Start Assist).

Początkowo w gamie silnikowej ADAMa znajdą się trzy benzynowe jednostki napędowe:

  • 1,2-litrowa o mocy 70 KM/52 kW,
  • 1,4-litrowa o mocy 87 KM/64 kW i
  • 1,4-litrowa o mocy 100 KM/74 kW.

Wszystkie współpracować będą z 5-biegową przekładnią manualną i zostaną wyposażone w pakiet ecoFLEX, w skład którego wchodzi m.in. funkcja start/stop. Opel ADAM ma zużywać średnio 5 l paliwa na 100 km, emitować 118 g CO2/km i rozpędzać się do 185 km/h. Nieco później Opel planuje wprowadzić w modelu także benzynowy silnik turbo nowej generacji w połączeniu z 6-biegową skrzynią ręczną.

Zamówienia na nowy model można składać już dziś, a do sprzedaży Opel ADAM trafi na początku przyszłego roku.

Zapraszamy także do lektury poprzedniego artykułu prezentującego szczegółowo Opla ADAM.

Zdjęcia: Opel, newspress, opracowanie: BM