MotoNews.pl

Nowa Mazda6 Sedan zadebiutuje na targach w Moskwie

25 lipca 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Mazda6 3

Mazda Motor Corporation ogłosiło oficjalnie, że światowy, publiczny debiut nowego sedana marki: Mazdy6 będzie mieć miejsce podczas tegorocznego Salonu Motoryzacyjnego w stolicy Rosji. Moskiewskie targi rozpoczną się już 29 sierpnia i potrwają do 9 września.

Komunikatowi towarzyszyła garść nowych informacji na temat nowego modelu oraz kilka zupełnie nowych zdjęć. Przypomnijmy, że dotychczas Mazda raczyła nas jedynie dość zawoalowanymi zapowiedziami nowego sedana – pierwszy teaser Mazdy6 ukazał się dwa tygodnie temu. Dziś producent także opublikował kolejną filmową zapowiedź Mazdy6, dzięki której możemy nieco bliżej przyjrzeć się stylizacji całego niemal nadwozia, choć ukazywane jest ono we częściowych odsłonach i ani razu nie pokazuje się w planie ogólnym.

Nowa Mazda6 to drugi model z nowej generacji produktów Mazda Motor Corporation wyposażonych w całą serię technologii SKYACTIV. W serii tej zastosowano także nowy język projektowania “Kodo – Dusza Ruchu”. Przedsmak tego nowego designu dał nam koncepcyjny pojazd Takeri przedstawiony w tym roku na wystawie w Genewie.

Mazda6 będzie również pierwszym modelem w ofercie japońskiego producenta korzystającym z systemu odzyskiwania energii podczas hamowania i-ELOOP. I-ELOOP także należy do gamy SKYACTIVE i służy zmniejszeniu zużycia paliwa (nawet o 10% w warunkach miejskich) i emisji zanieczyszczeń. System jest tak naprawdę rodzajem układu KERS, jaki mogliśmy dotąd oglądać jedynie w bolidach Formuły 1. Różni się od stosowanych już sposobów odzyskiwania energii hamowania tym, że akumulatory zastąpiono w nim kondensatorem. Może on w okamgnieniu zmagazynować stosunkowo duży ładunek energii i jest znacznie trwalszy od akumulatorów.

Nowa Mazda6 ma stać się okrętem flagowym w ofercie produktów nowej generacji japońskiego producenta. Model, który zostanie zaprezentowany w Moskwie będzie sedanem w specyfikacji rosyjskiej z 2-litrowym silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim SKYACTIV-G i 6-biegową przekładnią automatyczną SKYACTIV-DRIVE.

Oprócz Mazdy6 w stolicy Rosji na stoisku Mazdy zostaną wystawione: koncept Shinari i modele znajdujące się aktualnie w sprzedaży: Mazda2, Mazda3, Mazda5, Mazda MX-5 i Mazda CX-5.

Zdjęcia: Mazda, opracowanie: BM