MotoNews.pl

Urban Ram według Moparu – testosteron rządzi

17 października 2012

Kategoria | Mopar  Premiery  Tuning
Marka, model | , ,
Mopar RAM 7

Ram to marka specjalizująca się w produkcji średniej wielkości pickupów, która w 2009 roku wyewoluowała z oddziału Dodge Truck. W Polsce stosunkowo mało znana, w USA cieszy się zasłużoną opinią producenta naprawdę dobrych pojazdów, które przy okazji przyciągają wzrok swoim dość zmaskulinizowanym designem.

Ram należy oczywiście do koncernu Chrysler, więc wchodzący w skład tej grupy Mopar regularnie przygotowuje specjalne akcesoria i stuningowane wersje furgonetek tej marki. A że wielkimi krokami zbliżają się największe amerykańskie targi tuningowe SEMA Show (będą się odbywać w dniach 30 października do 2 listopada), to Chrysler zaprezentował właśnie nową edycję specjalną modelu Ram 1500.

Wersja ta nosi nazwę Urban Ram (Miejski Ram) i jest równie mocna, co atrakcyjna wizualnie. Rama 1500 napędza mocny, 5,7-litrowy silnik HEMI generujący 392 konie mechaniczne i maksymalny moment obrotowy 560 Nm. To jednak nie wystarczyło Moparowi, który chciał, by auto było jeszcze bardziej agresywne. Podarował więc pickupowi kilka swoich produktów, m.in.: głowice cylindrów, wloty chłodnego powietrza i wyczynowy układ wydechowy z chromowanymi końcówkami. Oprócz tego Rama wzmocnił specjalny pakiet poprawiający kontrolę nad pojazdem oraz wirniki i zaciski hamulcowe SRT.

Nadwozie przyciąga uwagę błękitnymi pasami biegnącymi wzdłuż maski silnika, dachu, pokrywy skrzyni ładunkowej i tylnej klapy i odcinającymi się wyraźnie od czerni reszty karoserii. Nawiązują one nieco do stylistyki specjalnego modelu Dodge Mopar 11 Charger. Na tylnym panelu bocznym umieszczono logo Moparu. Urban Ram ma także sportową maskę silnika i specjalny „body kit” oraz 22-calowe, czarne obręcze R/T. Pokrywę skrzyni ładunkowej wykonano z włókna węglowego.

Zdjęcia: autoevolution.com, Chrysler, opracowanie: BM