MotoNews.pl

Lamborghini pokazało nowe Gallardo LP 570-4 Super Trofeo 2013

17 października 2012

Kategoria | Premiery  Sport
Gallardo LP570-4 ST 2

Stephan Winkelmann, szef Lamborghini, zaprezentował wczoraj nową odsłonę bolidu przeznaczonego do startów w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo, czyli nowe, wyścigowe Gallardo LP 570-4 Super Trofeo.

Model bazuje na sprawdzonym w bojach podwoziu i platformie mechanicznej poprzednika, jednak znacznie poprawiono w nim aerodynamikę nadwozia, włączając w to zastosowanie nowego skrzydła tylnego. Jak twierdzą przedstawiciele producenta z Sant’Agata Bolognese wydajność aerodynamiczna bolidu poprawiła się aż o 120% w porównaniu z wyścigowym Gallardo z tego roku.

Po przemodelowaniu przewodów hamulcowych i systemu chłodzenia tarcz hamulcowych nowe Gallardo LP 570-4 Super Trofeo ma także znacznie lepszą charakterystykę cieplną. Moc docisku osi do podłoża zwiększono do 128 kg w ustawieniu „lekkim” i do 160 kg w ustawieniu „mocnym”

Seria Lamborghini Blancpain Super Trofeo od samego początku, to jest od 2009 roku dynamicznie się rozwija. W tym sezonie zmagało się w niej 20 pojazdów, a wyścigi odbywały się na najlepszych torach europejskich. W tym roku po raz pierwszy zorganizowano także azjatycką serię tych zawodów – odbyło się tam sześć wyścigów.

Jeśli chodzi o plany na przyszły rok, to wszyscy uczestnicy tegorocznego, europejskiego Lamborghini Blancpain Super Trofeo będą mogli skorzystać z dwóch dni oficjalnych testów przed rozpoczęciem sezonu 2013, w dniach 19-20 marca 2013, we włoskiej miejscowości Vallelunga. Pan Winkelmann planuje już natomiast rozszerzenie serii Super Trofeo na kontynent północnoamerykański.

Zdjęcia: Lamborghini, opracowanie: BM