MotoNews.pl

Opel powraca do sportu samochodowego

21 listopada 2012

Kategoria | Sport
Marka, model | , ,
Opel Adam Cup 4

Opel powraca do rajdów samochodowych i wyścigów torowych. Zaznaczy swoją obecność w tych dziedzinach sportów samochodowych od razu dwoma modelami – będą do ADAM i Astra w wersji OPC. Na razie program będzie ograniczony tylko do terytorium Niemiec, ale jeśli wyniki będą zachęcające, to kto wie…

Opel ma długoletnie tradycje w dziedzinie samochodowych sportów amatorskich i masowych, a teraz chce stworzyć nowe pole rywalizacji dla młodych kierowców, którzy pragną rozwijać się korzystając z zaawansowanych technologii, jednak nie dysponują ogromnymi budżetami.

Opel ADAM w wersji rajdowej
Opel przygotował rajdową wersję swojego nowego modelu ADAM, który zadebiutował w tym roku w Paryżu zgodną ze standardami FIA R2. Wejdzie do akcji już w przyszłym sezonie. Podczas serii wyścigów „ADAC Rally Masters” samochody klientów będą rywalizowały o puchar marki („ADAC Opel Rally Cup”). Dodatkową atrakcją dla kierowców startujących w kategorii „junior rally” (w wieku do 27 lat) będzie nagroda w postaci specjalnego szkolenia organizowanego przez Opla na początku następnego sezonu.

Projekt organizowany jest we współpracy z ADAC i w jego ramach zaplanowano już działania aż do 2016 roku. Później program rozwoju będzie mieć modułowy charakter – dwa pierwsze etapy będą prowadzone przy wykorzystaniu modelu Adam, a dwa następnie najprawdopodobniej przy użyciu nowej generacji Corsy. Celem ma być awans młodych kierowców z ADAC Opel Rally Cup do serii międzynarodowych.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu mówi się także o tym, że Opel przygotowuje model ADAM w wersji OPC, która również świetnie nadawałaby się do zmagań sportowych.

Astra OPC Cup

Od przyszłego sezonu będziemy mogli także podziwiać wyczyny Astry OPC na torach wyścigowych. Astra OPC w wersji wyczynowej spełnia wymagania organizatorów „Mistrzostw Wytrzymałościowych VLC”, czyli najpopularniejszej amatorskiej serii wyścigów w Europie. Model będzie rywalizować o trofeum marki w swojej klasie („Astra OPC Cup”). Najważniejszym punktem sezonu sezonu ma być 24 godzinny wyścig na torze Nürburgring.

Zdjęcia: Opel, opracowanie: BM