MotoNews.pl

Land Rover Range Rover Sport Mille Miglia Edition

23 listopada 2012

Range Rover Mille Miglia 4

Mille Miglia, te słowa przywodzą na myśl eleganckie, sportowe samochody jadące pędem przez małe wioski i drogi włoskiej prowincji i upamiętniające słynne wyścigi wytrzymałościowe, jakie odbywały się w północnej Italii w latach 1927 – 1957 i wypromowały takie marki, jak Alfa Romeo, BMW, Ferrari, Maserati czy Porsche.

Słynny wyścig „tysiąca mil” zainspirował brytyjskiego tunera Afzala Kahna do stworzenia pakietu modyfikacji o nazwie „Rosso Mondiale Mille Miglia, Edition”, który ma być nostalgicznym wspomnieniem o słynnym wyścigu.

Bazę dla tego tuningowego zestawu stanowi pojazd reprezentujący brytyjską markę o długich tradycjach – Land Rover Range Rover Sport w zupełnie współczesnej odsłonie na 2013 rok, wyposażony w 3-litrowy silnik SDV6 HSE. Samochód zyskał ciekawy pakiet poprawiający stylistykę nadwozia. Składają się na niego: wykończenia z włókna węglowego na pokrywie bagażnika, wentylowane przednie nadkola RS ze zintegrowanymi spojlerami, światła do jazdy dziennej z diodami LED, dokładka na zderzak przedni, boczne otwory wentylacyjne układu wydechowego, nowa atrapa chłodnicy z trójwymiarową siatką, wentylowane nadkola tylne RS ze zintegrowanymi spojlerami, klamki drzwi w kolorze nadwozia, czerwone zaciski hamulcowe i przyciemnione szyby. Do tego dodano zestaw 22-calowych obręczy RS600.

Wnętrze Range Rovera Sport ozdobiono panelami na drzwiach wykonanymi z perforowanej, czerwonej skóry z ozdobnymi szwami. Podobne wykończenia znalazły się nad prędkościomierzem i obrotomierzem. Na pedały gazu, hamulca i gazu nałożono aluminiowe nakładki. Stylową całość uzupełniły: „diamentowa” dźwignia zmiany biegów, prędkościomierz i obrotomierz o czerwonych tarczach, z oprawami wykończonymi kryształami Swarovskiego, podświetlane nakładki na progi drzwiowe ze stali szlachetnej, zegar o czerwonej tarczy, schowek na rękawiczki obity czerwoną skórą z kontrastowymi przeszyciami oraz tapicerka foteli z czerwonej, perforowanej skóry z kremowymi wstawkami.

Zdjęcia: Kahn Design, opracowanie: BM