MotoNews.pl

BMW M6 Gran Coupe

12 grudnia 2012

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | , ,
BMW M6 Gran Coupe 22

Do rodziny BMW M6 Coupe i Convertible dołączył właśnie trzeci wariant nadwoziowy w postaci BMW M6 Gran Coupe. Nowy członek rodziny M6 łączy cechy charakterystyczne dla modeli M z dodatkową dawką luksusu i elegancji.

Pod maską nowego modelu pracuje silnik V8 M TwinPower Turbo o mocy 560 KM/412 kW i maksymalnym momencie obrotowym 680 Nm dostępnym w zakresie 1500-5750 obr./min., dzięki czemu BMW M6 Gran Coupe potrafi rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy i osiągnąć ograniczoną elektronicznie prędkość maksymalną 250 km/h. Jeśli samochód jest wyposażony w pakiet M Driver’s, to BMW M6 Gran Coupe potrafi rozwinąć prędkość 305 km/h. Średnie zużycie paliwa to 9,9 l paliwa na 100 km.

Jednostka napędowa BMW M6 Gran Coupe współpracuje z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową M z systemem Drivelogic. Kierowca może także korzystać z funkcji Launch Control, Low Speed Assistance i Auto Start-Stop. Pojazd został wyposażony w standardowy, wyczynowy układ hamulcowy, ale można je także zamówić z karbonowo-ceramicznymi tarczami M.

Eleganckie, sportowe kształty czterodrzwiowego Coupe uzupełniono o indywidualne akcenty, takie jak dach z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). W przedniej części nadwozia dominują duże wloty powietrza, standardowe adaptacyjne reflektory z diodami LED i charakterystyczna atrapa chłodnicy o nerkowatym kształcie. Z profilu pierwsze czterodrzwiowe coupe w rodzinie BMW M odróżnia się wyraźnie od standardowego BMW M6 Coupe kształtem tylnych drzwi i wydłużonym rozstawem osi. Nisko poprowadzona linia dachu przechodząca płynnie ku tyłowi, linia przetłoczenia i boczne szyby zachodzące mocno na słupki C akcentują dynamiczną sylwetkę auta. Bagażnik ma pojemność 460 l, a po złożeniu tylnej kanapy zwiększa się ona do 1265 l.

We wnętrzu BMW M6 Gran Coupe zapewniono bardzo wygodne warunki podróży, zarówno dla kierowcy i pasażera z przodu (zasiadających na sportowych fotelach), jak dwóch pasażerów na tylnych fotelach, a w razie potrzeby, na krótszych dystansach także dla trzeciej osoby. Uwydatnione nadkola podkreślają szerokość BMW M6 Gran Coupe i urodę 20-calowych obręczy z lekkich stopów M. Z tyłu znajdziemy podwójne końcówki rur wydechowych umieszczono przy zewnętrznych krawędziach fartucha tylnego ze zintegrowanym dyfuzorem wykonanym z CFRP.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM