MotoNews.pl

Lamborghini Gallardo Renazzo-V Concept

14 grudnia 2012

Gallardo Renazzo-V 2

Vorsteiner zapowiedział właśnie, że przygotowuje swój pierwszy oficjalny pakiet modyfikacji nadwoziowych dla marki Lamborghini. Ma nosić nazwę Renazzo-V i będzie przeznaczony dla modelu Gallardo LP560-4 i LP570-4 Superleggera. Wszystkie komponenty poprawiające aerodynamikę i wygląd nadwozia Gallardo tuner wykona z włókna węglowego.

Na program Renazzo-V składają się: nowy zderzak przedni z przyległościami (na przykład takimi, jak demontowane splittery z włókna węglowego), poszerzenia fartuchów bocznych, nowe panele boczne ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi w tylnej części, pokrywa na otwór wentylacyjny w panelu znajdującym się w tylnej części nadwozia, nowy zderzak tylny ze zintegrowanymi otworami wentylacyjnymi, nowy dyfuzor w tyle z otworem wentylacyjnym umieszczonym w centralnej części oraz zamontowane na stałe tylne skrzydło.

Pakietowi komponentów poprawiających profil aerodynamiczny Lamborghini Gallardo (o ile to w ogóle możliwe) będzie towarzyszyć kolekcja obręczy z lekkich stopów o średnicy 19 lub 20 cali.

Lamborghini Gallardo zmodyfikowane przez Vorsteinera ma eleganckie, białe nadwozie z kilkoma czarnymi elementami (ozdobny pas z czerwonym akcentem w dolnej części drzwi i przy otworze wentylacyjnym przed tylnym nadkolem, osłony otworów wentylacyjnych z przodu oraz tylne skrzydło)

Zestaw Lamborghini Renazzo-V Vorsteinera ma pojawić się na rynku na przełomie lutego i marca przyszłego roku.

Zdjęcia: Vorsteiner, opracowanie: BM