MotoNews.pl

Lamborghini prezentuje Gallardo LP 570-4 Squadra Corse

10 września 2013

Kategoria | Rynek Premium  Targi
Gallardo Squadra Corse 9

Na początku sierpnia prezentowaliśmy pierwsze zdjęcia i informacje na temat najnowszego dziecka Lamborghini, jakim jest Gallardo LP 570-4 Squadra Corse. Dziś włoska marka oficjalnie przedstawiła nowy model na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej IAA we Frankfurcie nad Menem.

Nowy i najbardziej ekstremalny model z rodziny Gallardo bazuje na Gallardo Super Trofeo, samochodzie wyścigowym startującym w serii Lamborghini Blancpain Super Trofeo, który z kolei oparto na Gallardo Superleggera. Będzie sprzedawany jako seria limitowana, a za każdy egzemplarz trzeba będzie zapłacić 191 000 euro.

Nazwa Squadra Corse odnosi do powstałego niedawno działu Automobili Lamborghini, który zarządza sportową aktywnością marki, od serii GT3 poczynając, a na europejskich, azjatyckich i amerykańskich mistrzostwach Lamborghini Blancpain Super Trofeo kończąc.

Lamborghini Gallardo Squadra Corse z wyścigową wersją łączy ten sam silnik V10 o mocy 570 KM, tylne skrzydło z włókna węglowego i demontowana pokrywa silnika z systemem szybkiego wyczepiania wykonana z tego samego materiału, co skrzydło. Model waży 1340 kg, o 70 kg mniej niż Gallardo LP 560-4. Potrafi przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w 3,4 sekundy, a prędkość 200 km/h osiąga już po 10,4 sekundy. Prędkość maksymalna Squarda Corse do aż 320 km/h. By kierowca łatwo mógł zapanować nad tym potworem, do swojej dyspozycji ma układ hamulcowy z traczami karbonowo-ceramicznymi i zrobotyzowaną, 6-biegową przekładnię e-gear sterowaną za pośrednictwem manetek.

Nadwozie Gallardo Squadra Corse wyróżniają naklejki w formie pasów w kolorach włoskiej flagi umieszczonych na bokach auta. Samo nadwozie może mieć kolor żółty, biały, szary lub czerwony, przy czym tylne skrzydło, maska silnika, przednie wloty powietrza oraz 19-calowe obręcze mogą być czarne. Zaciski hamulcowe mają kolor czerwony, czarny lub żółty. Wnętrze utrzymano w minimalistycznym stylu, ale wykończono luksusowymi materiałami, takimi, jak włókno węglowe i Alcantara.

Zdjęcia: Lamborghini, opracowanie: BM