MotoNews.pl

Ferrari 458 Spider niczym bolid LMP

czwartek, 03 stycznia 2013

« poprzedni | news | następny »
Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Ferrari 458 Spider 6

Firma tuningowa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich o nazwie Different Car niedawno stworzyła nowy zestaw komponentów nadwoziowych dla Ferrari 458 Spidera, przekształcający włoski supersamochód w bolid klasy LMP, którym można się poruszać po normalnych drogach.

Pakiet nosi nazwę F66, a składają się na niego: duże skrzydło w tyle, nowe, przeprojektowane zderzaki, zmodyfikowany dyfuzor w tyle, zmienione fartuchy boczne i kilka drobnych poprawek stylistycznych pozwalających modelowi na jeszcze większe wyróżnienie się z tłumu. Poprawiono nieco kształt reflektorów, dodano wloty powietrza z włókna węglowego i obudowy lusterek bocznych wykonane z tego samego materiału.
Tuner nie pochwalił się żadnymi zmianami technicznymi, co oznaczałoby, że Ferrari 458 Spider nadal korzysta ze standardowej jednostki napędowej.

Dla przypomnienia: Ferrari 458 Spider zostało oficjalnie zaprezentowane w zeszłym roku podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Samochód kryje pod maską 4,5-litrowy silnik V8 generujący moc 570 KM przy 9000 obr./min. oraz maksymalny moment obrotowy 540 Nm dostępny od 6000 obr./min. Jednostkę napędową połączono z dwusprzęgłową, 7-biegową przekładnią F1. Pojazd potrafi rozpędzić się z miejsca do 100 km/h w 3,4 sekundy i rozwinąć prędkość maksymalną 318 km/h.

Zdjęcia: Different Car, opracowanie: BM